SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Koniec serwisu informacyjnego „24 godziny” w Nowa TV. Od grudnia serial dokumentalny

Z końcem listopada z ramówki Nowa TV zniknie serwis informacyjny „24 godziny”. Z kanałem żegna się zespół blisko 100 osób, które tworzyły program. Stacja tymczasowo zastąpi go serialem dokumentalnym - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Gospodarze programu "24 godziny" w Nowa TVArticle

W połowie listopada br. pisaliśmy o tym, że program informacyjny Nowa TV „24 godziny” zniknie z anteny stacji. Kilka dni później nadawca potwierdził nasze doniesienia w oficjalnym komunikacie wydanym przez spółkę.

Według nadawcy na decyzję miały wpływ głównie względy biznesowe, „wynikające ze słabego dotarcia platformy naziemnej MUX-8, co uniemożliwiło zbudowanie widowni "24 godzin" na poziomie, zapewniającym rentowność programu”.

W przesłanym Wirtualnemedia.pl komunikacie właściciele i zarząd telewizji Nowa TV podziękowali wszystkim pracownikom i współpracownikom „24 godzin” za „dwa lata intensywnej i pełnej zaangażowania pracy, której efektem był codzienny, wiarygodny i rzetelny, serwis informacyjny”. Ostatnie wydanie „24 godzin” wyemitowane zostanie 30 listopada.  

Program jest nadawany codziennie o 18.30. Zaraz po nim pokazywany jest kilkuminutowy cykl wywiadów „Tu i teraz”, a potem prognoza pogody. Przy „24 godzinach” pracował zespół liczący ok. 100 osób - ekipa dziennikarzy i realizatorów w Warszawie oraz kilkudziesięciu korespondentów w całej Polsce. Redaktorem naczelnym serwisu do 30 listopada br. będzie Tomasz Sygut, a gospodarzami wydań (każde wydanie prowadzą dwie osoby): Beata Tadla, Jarosław Kulczycki, Joanna Dunikowska, Marek Czyż, Agnieszka Kopacz i Magdalena Gwóźdź-Pallokat.

Serial dokumentalny zamiast serwisu informacyjnego

Od początku grudnia br. w paśmie wieczornym, zamiast „24 godzin” (o godzinie 18.05., „24 godziny były emitowane o godzinie 18.30) pojawi się amerykański serial dokumentalny „Szef jak szpieg”, w którym szefowie firm na kilka dni zmieniają tożsamość i podają się za szeregowych pracowników, by przekonać się, jak naprawdę wygląda praca na niższym stanowisku. Informację o zmianie w ramówce potwierdziła nam także Monika Polewska, rzecznik Grupy ZPR Media.

W rozmowie z nami Ewa Latkowska, zarządzająca kanałami telewizyjnymi z Grupy ZPR Media na początku listopada br. powiedziała, że stacja zastępując serwis informacyjny, będzie korzystać z treści dostępnych w zasobach archiwalnych. W ubiegłym tygodniu nie udało nam się z nią skontaktować.

Stacja nie rezygnuje natomiast z programu polityczno-satyrycznego Adama Federa "Federacja", który w krzywym zwierciadle prezentuje najnowsze wydarzenia obyczajowo-polityczne.

Publicystyka i audycje informacyjne w zapisach koncesyjnych

Nowa TV zaczęła nadawanie w listopadzie 2016 roku, jest dostępna m.in. na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Zgodnie ze złożonym wnioskiem o udzielenie koncesji, nadawca deklarował nie mniej niż 2 proc. udział audycji informacyjnych i 1 proc. udział publicystyki w tygodniowym czasie nadawania programu w godzinach 6-23.00.

Jak przekazała nam rzecznik KRRiT Teresa Brykczyńska, spółka do tej pory nie złożyła wniosku o zmianę warunków programowych koncesji, mimo rezygnacji z programu informacyjnego.

Multipleks ósmy, na którym działa Nowa TV został uruchomiony w połowie 2016 roku. Jego operatorem technicznym jest spółka EmiTel. Na MUX-8 jest nadawany nie tylko kanał Nowa TV (należący do spółki TV Spektrum, której 49 proc. udziałów wykupił Cyfrowy Polsat), ale również kanał Metro (wcześniej należący do Grupy Agora, obecnie do Grupy TVN Discovery Polska); Telewizja WP - należąca do spółki Wirtualna Polska Holding; oraz Zoom TV (jego właścicielem jest Kino Polska TV, wcześniej należał do Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej, która sprzedała pozostałe 30 proc. udziałów za 10 mln zł).

Nowa TV to ogólnodostępna bezpłatna telewizja, która  w swoim portfolio ma programy o charakterze rozrywkowym, seriale i filmy fabularne, oraz audycje dla dzieci.  Kanał jest dostępny w bezpłatnej telewizji naziemnej MUX 8, na satelitarnych platformach cyfrowych Cyfrowy Polsat (poz. 158) i NC+ (poz. 146) oraz w sieciach kablowych, m.in. w Vectra (poz.193), Inea (poz. 26), UPC (Mediabox: 153; Horizon i Kaon: 113), Toya (poz.19), Orange (poz. 33) oraz Netia (poz.28).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Koniec serwisu informacyjnego „24 godziny” w Nowa TV. Od grudnia serial dokumentalny

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
m.
W ogóle mam wrażenie, że w polskiej TV kanałów to jest za dużo, a jakości za mało. Gdyby dobrze zliczyć to wątpie że ktoś jest w stanie oglądać szerzej więcej niż ma te kilkanaście programów. A na 80% tych pozostałych i tak nie mamy pojęcia co tam poza reklamami leci i dobrze nam z tym. Naprawdę człowiek dochodzi do wniosku że w latach 90tych tej esencji a nie śmieci było więcej. Telewizja pożera własny ogon!
odpowiedź
User
Olo
TVN wszystkich nie przyjmie.
odpowiedź
User
Wielbiciel tvn
Z TVP przyszli do TVP wrócą z podkulonym ogonem .
odpowiedź