SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fokus TV rozpoczyna emisję dokumentalnego serialu „Weterani. Wyrwani śmierci” (wideo)

W czwartek, 25 maja 2017 roku Fokus TV rozpocznie emisję dokumentalnego serialu „Weterani. Wyrwani śmierci”, który jest produkcją własną stacji. - Wyjątkowa seria opowiadająca historie 8. polskich weteranów z Afganistanu - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Ewa Latkowska, dyrektor operacyjny w pionie telewizyjnym Grupy ZPR Media.

Article

Bohaterami cyklu są polscy żołnierze, którzy zostali ciężko ranni podczas misji w Afganistanie. Podczas tej wojny życie straciło 44 polskich żołnierzy, a ponad 860 odniosło obrażenia.

Każdy z ośmiu odcinków cyklu przedstawi historię jednego żołnierza, który o mało co nie zginał podczas misji.

- Serial „Weterani. Wyrwani Śmierci” jest projektem szczególnym, który wymagał bardzo dużego zaangażowania wielu osób. Miesiące dokumentacji, godziny przejrzanych materiałów z Combat Camery, setek zdjęć, dziesiątki spotkań z żołnierzami i lekarzami zaowocowały powstaniem wyjątkowej serii opowiadającej historie 8. polskich weteranów z Afganistanu - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Ewa Latkowska, dyrektor operacyjny w pionie telewizyjnym Grupy ZPR Media.

Bohaterami serialu są również polscy medycy, którzy pracowali w szpitalach polowych w Afganistanie.

- 80 proc. materiałów filmowych pokazujących działania wojenne, użytych w programie to autentyczne zdjęcia pochodzące z misji w Afganistanie, pozostałe 20 proc. to nagrania ekspertów realizowane w jednostkach wojskowych w całym kraju - komentuje nam Katarzyna Jędral-Sikorska, producent nadzorujący Fokus TV. - Dzięki wnikliwości obydwu reżyserek programu tj. Moniki Jargot-Kędzierskiej i Agnieszki Krótki-Żmijewskiej udało nam się połączyć dawkę technicznej i logistycznej wiedzy z wzruszającą opowieścią o wyścigu ze śmiercią - dodaje.

Serial „Weterani. Wyrwani śmierci” przedstawia również wiedzę na temat współczesnej techniki wojskowej, sprzętu używanego przez polską armię w Afganistanie, a także medycyny pola walki.

Zdjęcia realizowane były na terenie poligonów i kilku jednostek wojskowych w całej Polsce. Wykorzystano w nim także filmy zrealizowane na potrzeby armii podczas trwającej ponad 7 lat polskiej misji ISAF.

Dokument powstał przy współpracy z Wojskowym Instytutem Medycznym w Warszawie, w którym leczeni byli wszyscy bohaterowie, a także większość rannych żołnierzy podczas wojny w Afganistanie.

Producentem wykonawczym serialu jest Tiburon Film.

„Weterani. Wyrwani śmierci” na antenie Foku TV pokazywani będą w czwartki o godz. 22.00, począwszy od 25 maja 2017 roku.

Fokus TV to najchętniej oglądana stacja w segmencie kanałów dokumentalnych. Na przykład w kwietniu 2017 roku jej udział w rynku telewizyjnym w 4+ wyniósł 0,76 proc., a w 16-49 - 0,79 proc.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fokus TV rozpoczyna emisję dokumentalnego serialu „Weterani. Wyrwani śmierci” (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl