SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wirtualna Polska za pieniądze z Google'a rusza z serwisem dla młodych

Grupa Wirtualna Polska (Wirtualna Polska Media) uruchomiła platformę Vibez z myślą o młodych użytkownikach mobilnych. Tworzy ją redakcja młodych redaktorów, grafików i projektantów, ma być skierowana do generacji Z. Redaktor prowadzącą została Aneta Bańkowska.

fot. screen strony Vibez.pl Article

W nowym serwisie dostępnym pod adresem vibez.pl znajdą się tematy dotyczące ekologii, edukacji seksualnej, walki z dyskryminacją, zdrowiem psychicznym, ale i lifestylem.

Zespół tworzą osoby w wieku od 18 do 23 lat, które pracują zdalnie i przygotowują materiały całkowicie poza cyklem wydawniczym tradycyjnego medium internetowego. Redaktor prowadzącą została Aneta Bańkowska.

Platforma od strony wizualnej przypomina aplikację typu Instagram, gdzie można korzystać z trybu dark mode, a treści można przewijać za pomocą sliderów na kartach lub poziomo. Z kolei przewijanie pionowe prowadzi do kolejnych sekcji tematycznych. Najciekawsze materiały będą prezentowane na górze ekranu w formie krótkich treści na które składają się animacje, zdjęcia, wideo, muzyka, teksty oraz linki, pod względem funkcjonalności przypominają one Instastories.

Jarosław Żulpo, dyrektor departamentu rozwoju produktu wydawniczego WP Media stwierdza, że pomysł powstał na bazie koncepcji „mobile only” (jedynie smartfon), a główną ideą było pierwszeństwo dobra użytkownika. Za projekt odpowiadał zespół growth & innovation pod okiem Nino Dżikiji. - Młodzi użytkownicy szczegółowo analizowali sposoby działania, wygląd, formę treści oraz nazwę, którą wskazali sami spośród różnych wariantów. Vibez stawia na nowych użytkowników, jego treści nie będą promowane na stronie głównej WP, ani w żadnym innym serwisie Wirtualnej Polski - tłumaczy Jarosław Żulpo.

Tomasz Bryja, dyrektor zarządzający Vibez objaśnia, że podczas użytkowania serwis będzie dostosowywać kolejne materiały i proponować zgłębienie interesujących tematów. - Vibez to pomysł na startup wewnątrz korporacji. Propozycja dla młodych, nie duchem, tylko faktycznie, zupełnie inna niż wszystko, co robi Wirtualna Polska. To serwis z treściami i redakcją, której daliśmy pełną swobodę bez żadnych ograniczeń i konwenansów. Dla wielu z nich to pierwsza praca w życiu. Mamy szczerą nadzieję, że czytelnicy tradycyjnych mediów nie znajdą tam niczego dla siebie - zaznacza Tomasz Bryja.

Platforma została zrealizowana we współpracy z Google w ramach programu Google Digital News Initiative, otrzymała dofinansowanie w kategorii dużych projektów. Vibez jest dostępny pod adresem vibez.pl.

W sierpniu br. strony WP.pl z informacjami i publicystyką ogólną odwiedziło 8,56 mln użytkowników, którzy wykonali 162,85 mln odsłon, przeciętnie 19 na odwiedzającego - wynika z danych Gemius/PBI opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

W pierwszej połowie br. Wirtualna Polska w ujęciu skonsolidowanym zanotowała spadek przychodów o 22,3 proc. do 260,83 mln zł, a jej zysk netto zmalał z 22,84 do 15,09 mln zł. W samym drugim kwartale przychody firmy zmalały o 37,8 proc.

Przychody Wirtualnej Polski w segmencie internetowym zmalały w zeszłym półroczu o 23,5 proc. do 249,43 mln zł, a skorygowany zysk EBITDA - z 97,99 do 80,72 mln zł. To dużo wyższe spadki procentowe niż w samym pierwszym kwartale, kiedy wpływy firmy w internecie zmniejszyły się o 6 proc. do 143,22 mln zł, a skorygowany zysk EBITDA - z 45,81 do 41,02 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska za pieniądze z Google'a rusza z serwisem dla młodych

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Przepalony grant
Google dało drobne, to coś trzeba było zrobić :D No i WP zrobiła, serwis dla... nie wiem, kogo? Ich grupa docelowa woli jednak oryginał, czyli Instagrama :D Albo Noizz, jak jest bardzo ograniczona. Przepalone pieniądze z tych grantów Google, tak samo jak trudat w natemat. Ach, wait....w sumie podobna ekipa w składzie robiła oba projekty :D
22 6
odpowiedź
User
Dajm
Leszku, po co te nerwy?;)
10 1
odpowiedź
User
Dyr
Jeden startap dwóch dyrektorow
20 1
odpowiedź