SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja i superszybki internet w dowolnym miejscu? Zakończono przełomowe testy

Operator satelitarny SES i firma Isotropic Systems pomyślnie zakończyły testy anten izotropowych, nazywanych wszechkierunkowymi. Dzięki nowej technologii dostęp do superszybkiego internetu i telewizji możliwy będzie w dowolnym miejscu.

Article

Przeprowadzone po raz pierwszy w historii testy anten działających na wielu orbitach  mają zdaniem tych firm zapoczątkować nową erę łączności na lądzie, w powietrzu i na morzu zarówno dla komunikacji cywilnej, jak i wojskowej.

Zbudowana w Wielkiej Brytanii antena izotropowa Isotropic Systems przeszła serię testów terenowych w teleporcie SES Manassas w stanie Wirginia. Terminal ustanowił wiele jednoczesnych, w pełni funkcjonalnych połączeń z satelitami SES - łącząc się z satelitą geostacjonarnym (GEO), a jednocześnie będąc połączonym z satelitą O3b na średniej orbicie okołoziemskiej (MEO). Obecnie użytkownicy są zależni od starszych anten naziemnych, które łączą się tylko z jedną siecią naraz.

Jakie zmiany przyniosą anteny wszechkierunkowe?

Po wprowadzeniu usług opartych o nowe anteny zmiany mają odczuć użytkownicy końcowi. NATO i inne siły międzynarodowe będą w stanie połączyć najbardziej zaawansowane satelity wojskowe i bezpieczne satelity komercyjne, zapewniając pewność misji na całym świecie.

Piloci samolotów będą mogli łączyć się z optymalnymi satelitami do nawigacji i komunikacji naziemnej, podczas gdy pasażerowie w kabinie będą mogli łączyć się z całkowicie oddzielnymi satelitami na różnych orbitach, aby uzyskać dostęp do telewizji na żywo, superszybkiego łącza internetowego, co pozwoli im na korzystanie w powietrzu z gier i platform streamingowych.

Cały sektor transportu lądowego osiągnie wszechobecny, superszybki, zawsze włączony dostęp do Internetu, umożliwiając ludziom pracę tak, jakby byli w biurze, nawet jeśli jadą pociągiem lub autobusem. Odległe od światłowodów miejsca mogą wreszcie uzyskać dostęp do szybkiego łącza szerokopasmowego. Umożliwi to pracę zdalną i zagwarantuje dostęp do rozrywki, nawet daleko od cywilizacji.

Statki będą mogły być nawigowane podczas przemierzania oceanów, przyspieszając cyfrową transformację przemysłu żeglugowego, a superszybki internet poprawi komfort wielu pasażerów statków wycieczkowych.

Zobacz także: Serwisy streamingowe zagrożeniem dla platform cyfrowych? "Anteny satelitarne będą ściągane z domów"

„Przestrzeń jest teraz otwarta”

- Usunęliśmy główne wąskie gardło powstrzymujące rozwój sektora satelitarnego zarówno w zakresie komunikacji komercyjnej, jak i obronnej. Użytkownicy mogą w końcu połączyć się z dowolną liczbą satelitów, kiedy chcą, gdziekolwiek chcą, a to zmienia zasady gry dla przedsiębiorstw, branży lotniczej, transportu morskiego, rządu i obrony - powiedział John Finney, założyciel i dyrektor generalny Isotropic Systems. - Ten test dowodzi, że przestrzeń jest teraz otwarta, ponieważ łączymy sieci w sposób, który jest niezrównany, bez kompromisów. Zrealizowaliśmy naszą wizję połączenia pełnej wydajności wielu anten w jeden wszechkierunkowy, półprzewodnikowy, definiowany programowo terminal bez żadnych ograniczeń - dodał.

Zobacz także: Mniej kanałów naziemnych za kilka lat? Powstała organizacja, która ma to zablokować

- Sukces tych wieloorbitowych prób anten otwiera drzwi do nowego poziomu świadczenia usług na wielu orbitach, ponieważ integrujemy nasze satelity geostacjonarne z naszym systemem O3b mPOWER o niskim opóźnieniu i wysokiej przepustowości drugiej generacji, aby zapewnić bezproblemowe usługi dla naszych klientów - powiedział Steve Collar, dyrektor generalny SES. - Unikalna architektura Isotropic umożliwia naszym klientom podłączenie do wielu jednoczesnych wiązek zarówno z satelitów GEO, jak i MEO, umożliwiając nam dostarczanie definiujących branżę usług wydajności i odporności orbitalnej. To przełom w zakresie odpornych, bezpiecznych, globalnych sieci zbudowanych na najnowocześniejszej flocie SES - dodał.

Zobacz także: Platformy OTT zastąpią sieci kablowe? „Wiele razy grzebano nas w głębokim grobie”

Mike Rudd, szef strategii telekomunikacyjnej w Brytyjskiej Agencji Kosmicznej, powiedział: „Jest to znaczący przełom, który umieści brytyjską technologię opracowaną przez Isotropic Systems w centrum zaspokojenia bezprecedensowego zapotrzebowania na globalną łączność. Jest to świetny przykład innowacji w rozwijającym się sektorze kosmicznym w Wielkiej Brytanii i był możliwy dzięki naszym wiodącym inwestycjom w badania telekomunikacyjne za pośrednictwem Europejskiej Agencji Kosmicznej”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizja i superszybki internet w dowolnym miejscu? Zakończono przełomowe testy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl