SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

SES powiększył zasięg o 12 mln gospodarstw

W 2019 roku SES powiększył zasięg o 12 mln telewizyjnych gospodarstw domowych na całym świecie. Operator dociera do 367 milionów domów oferując dostęp do ponad 8,3 tys. kanałów.

Jak wynika z opublikowanego przez SES raportu Satellite Monitor, liczba gospodarstw domowych korzystających z telewizji w krajach Afryki, regionu Azji, Australii i Pacyfiku, Ameryki Łacińskiej i Europy, do których SES dociera bezpośrednio lub pośrednio przez satelitę, w 2019 roku wzrosła o 12 mln do 367 mln.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Znaczna część wzrostu liczby gospodarstw domowych korzystających z telewizji przypada na infrastrukturę satelitarną i kablową, która w 2019 roku zwiększyła się o 9 mln do odpowiednio 153 i 149 mln gospodarstw domowych. Telewizja internetowa (IPTV) i telewizja naziemna wzrosły łącznie o 3 mln do 43 i 21 mln gospodarstw domowych.

Badanie Satellite Monitor wykazało również, że Europa nadal jest najsilniejszym rynkiem dla SES, gdzie w ubiegłym roku flota spółki obsługiwała 168 mln gospodarstw (wzrost o 1 mln). W krajach Ameryki Łacińskiej SES dociera obecnie do 42 mln gospodarstw (wzrost o 8 mln). Jak czytamy w komunikacie „częściowo wynika on z umieszczenia na orbicie nowego satelity - SES 14, który stymuluje rozwój telewizji kablowej i IPTV w regionie”.

W 2019 roku SES po raz pierwszy zebrał również wyniki z Indonezji i Filipin. Ogółem w regionie Azji i Pacyfiku obsługuje 39 mln gospodarstw. Z badania wynika również, że SES dostarcza telewizję cyfrową do 13 mln domów na Bliskim Wschodzie i 35 mln w Afryce. W sumie firma SES zaobserwowała łączny wzrost o prawie 5 mln gospodarstw domowych w regionie Azji, Australii i Pacyfiku oraz w Afryce.

- Wyniki naszych corocznych badan Satellite Monitor pokazują, że satelity są nadal najbardziej optymalną infrastrukturą zapewniającą wysoką jakość obrazu i  pomimo zmieniających się przyzwyczajeń konsumpcyjnych, ludzie nadal silnie polegają na telewizji linearnej, uzupełniając ją treściami OTT - komentuje Ferdinand Kayser, dyrektor generalny SES Video.

Dołącz do dyskusji: SES powiększył zasięg o 12 mln gospodarstw

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl