SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

SGL Local Press: „Aktualności Lokalne” Gazetą Roku, nagrody także dla „Tygodnika Podhalańskiego” i „Nowego Info”

W konkursie SGL Local Press tytuł Gazety Roku i trzy inne nagrody otrzymały „Aktualności Lokalne”. Nagrodzeni też zostali dziennikarze „Tygodnika Podhalańskiego”, „Nowego Info”, „Gazety Radomszczańskiej”, „Dziennika Wschodniego” i Radia Zielona Góra.

Article

Wydawany w powiecie złotowskim tygodnik „Aktualności Lokalne” tytuł Gazety Roku otrzymał dzięki największej liczbie nominacji i nagród w poszczególnych kategoriach konkursu SGL Local Press. Dziennikarz tego tytułu Łukasz Opłatek dostał dwie nagrody - w kategoriach Reportaż Prasowy (za artykuł „Na ostatnim wdechu”) oraz Wywiad (za tekst „Chłopiec, który milczy”). Natomiast witryna pisma Zlotowskie.pl została uznana za najlepszy serwis gazety lokalnej.

Dwie nagrody przyznano „Tygodnikowi Podhalańskiemu”: za dziennikarską akcję społeczną „Nie palimy byle czym” oraz fotoreportaż Bartłomieja Jureckiego. Marcin Zarzyna z „Nowego Info” za artykuł „Na postoju i w drodze” został nagrodzony w kategorii Dziennikarstwo Specjalistyczne, a Renata Botor-Pławecka z tego pisma za tekst „Sprawdzian z dobroci” dostała nagrodę specjalną od Muzeum Powstania Warszawskiego.

W kategorii Dziennikarstwo Śledcze i Interwencyjne nagrodzeni zostali Andrzej Andrysiak i Janusz Kucharski z „Gazety Radomszczańskiej” (za artykuł „Tajemnice kampanii prezydenta Ferenca”), w kategorii Fotografia - Jacek Szydłowski z „Dziennika Wschodniego”, a w kategorii Materiał Video - Piotr Kuśnierz i Krzysztof Filmanowicz z Radia Zielona Góra (za reportaż o ekranach akustycznych).

Konkurs SGL Local Press jest organizowany od 11 lat przez Radę Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych. Do rozstrzygniętej właśnie edycji, dotyczącej ub.r., przesłano ponad 550 zgłoszeń.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: SGL Local Press: „Aktualności Lokalne” Gazetą Roku, nagrody także dla „Tygodnika Podhalańskiego” i „Nowego Info”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl