SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

SGMK kończy pierwszy etap rekrutacji do Szkoły Doktorskiej

„Otrzymaliśmy ponad sto zgłoszeń – jesteśmy pod wrażeniem koncepcji, założeń i celów badawczych wielu z nich. Teraz przed nami rozmowy zespołów kwalifikacyjnych z kandydatami, a już 20 października oficjalne wyniki” – informują organizatorzy Szkoły Doktorskiej Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika.

Postępowanie rekrutacyjne jest dwuetapowe. W pierwszej kolejności komisja rekrutacyjna wraz z zespołami kwalifikacyjnymi analizowała nadesłane przez kandydatów dokumenty, w tym koncepcje proponowanych rozpraw doktorskich. Teraz trzeba będzie wyłonić najlepiej rokujących spośród ponad stu kandydatów.

„Nie wszyscy zostaną przyjęci. Stawiamy na jakość, nie na ilość” – mówił Rektor Szkoły dr Piotr Turek podczas niedawnej inauguracji Kolegium Nauk Medycznych w Olsztynie. Kierujący pracami olsztyńskiego kolegium prof. Andrzej Rynkiewicz zdradził wówczas, że zakłada się przyjęcie dziesięciu doktorantów medycznych.

Zobacz również:
https://www.obserwatorfinansowy.pl/bez-kategorii/rotator/szkola-glowna-mikolaja-kopernika-nowe-kolegium-i-nowa-jakosc-w-edukacji-medycznej/

Kandydatów czeka jeszcze rozmowa, która – według opublikowanych na stronie uczelni „Zasad rekrutacji do Szkoły Doktorskiej SMGK” – w oparciu o przedstawiony projekt badawczy weryfikować ma ich wiedzę ogólną z dyscypliny, zainteresowania i motywację do prowadzenia pracy naukowej. Przyszli doktoranci będą musieli też określić możliwość realizacji zaproponowanego projektu badawczego i uzasadnić znaczenie proponowanych badań dla rozwoju nauki.

Kształcenie doktorantów w Szkole Doktorskiej trwa sześć semestrów i kończy się złożeniem rozprawy doktorskiej. Objęte programem kształcenia zajęcia prowadzone są przez Kolegia: Nauk Ekonomicznych i Zarządzania w Warszawie, Nauk Medycznych w Olsztynie,  Filozofii i Teologii w Krakowie, Nauk Prawnych w Lublinie oraz Astronomii i Nauk Przyrodniczych w Toruniu – w dyscyplinie astronomia.

Zachęcamy do odsłuchania podcastu z prof. Krzysztofem Górskim – astronomem, sekretarzem generalnym Akademii Kopernikańskiej:

Dzisiaj to nie ludzki mózg wyznacza granice rozwoju nauki

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika to publiczne centrum edukacji oferujące nowatorski program naukowy kreowany przez ekspertów m.in. z takich instytucji jak Princeton, Oxford, Harvard czy NASA. Ambicją ośrodka jest kształcenie naukowych elit i liderów przyszłości. Społeczność uczelni tworzą m.in. laureaci Nagrody Nobla i prezesi banków centralnych.

Narodowy Bank Polski jest strategicznym partnerem Akademii Kopernikańskiej oraz Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika, a „Obserwator Finansowy” jest patronem medialnym Szkoły.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.sgmk.edu.pl.

 

  • Więcej informacji:
  • NBP

Dołącz do dyskusji: SGMK kończy pierwszy etap rekrutacji do Szkoły Doktorskiej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
plandeka
Czyżby drukarnia dyplomów dla pisowskich tłustych ?
odpowiedź