SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Youtuber Sheo ponownie ambasadorem akcji edukacyjnej „Żyj smacznie i zdrowo” marki Winiary

Nestle Polska rusza z ósmą edycją programu edukacyjnego marki Winiary pod hasłem „Żyj smacznie i zdrowo”. Ambasadorem akcji został youtuber Sheo.

Article

Program, do tej pory realizowany w szkołach gimnazjalnych, w tym roku obejmie swoim zasięgiem również uczniów szkół podstawowych z klas 5-7, natomiast materiały dydaktyczne zostaną wzbogacone o karcianą grę edukacyjną YEDZO.

W ramach tegorocznej edycji programu „Żyj smacznie i zdrowo” wszystkie scenariusze i materiały merytoryczne lekcji prowadzonych w szkołach zostały zainspirowane karcianą grą edukacyjną YEDZO, opracowaną przez autorów tego programu. Gra ma utrwalać prawidłowe nawyki w zakresie wyborów żywieniowych dokonywanych w typowych wydarzeniach z życia nastolatka, takich jak mecz, klasówka czy impreza. Od tego, jakich wyborów dokonają uczniowie, zależy powodzenie w rozgrywce.

W tym roku, podobnie jak przed rokiem, ambasadorem akcji został popularny wśród młodzieży youtuber Sheo. - Współpracę z Sheo cenimy ze względu na jego dojrzałość w podejściu do współpracy, dużą wiarygodność oraz przebojowość. Przez ten roku wiele się razem nauczyliśmy. Sheo zaangażował się w temat prawidłowego odżywiania, dzięki czemu może służyć za dobry przykład dla fanów, śledzących z zaangażowaniem jego zainteresowania i codzienne życie - mówi Marcin Popławski, digital and social media communication manager w Nestlé Polska.

Zgłoszenia do udziału w programie będą przyjmowane za pośrednictwem oficjalnej strony zyjsmacznieizdrowo.pl. Nauczyciele mogą się rejestrować od 24 października, wypełniając odpowiedni formularz i zgłaszając swoją klasę do programu. Następnie organizator wyśle wszystkim chętnym materiały edukacyjne, wśród których znajdą się scenariusze i materiały merytoryczne lekcji, karty pracy, plansze edukacyjne, plakaty oraz nowość – 5 zestawów gry edukacyjnej YEDZO. Klasy zgłoszone do programu będą mogły wziąć udział w trzech, cyklicznych konkursach opartych na karcianej grze YEDZO i wygrać bon o wartości 5 000 zł na zakup sprzętu sportowego. Natomiast w konkursie głównym na wydarzenie społeczne promujące zdrowe żywienie i aktywność fizyczną organizator wyłoni 5 najlepszych klas, które wygrają nie tylko bony o wartości 15 000 zł na sprzęt sportowy, ale także możliwość spotkania Sheo podczas wydarzenia zorganizowanego przez zespół programu „Żyj smacznie i zdrowo” w ich szkołach.

Ósma edycja programu „Żyj smacznie i zdrowo” marki Winiary została objęta patronatem m.in. przez ministra edukacji narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Instytutu Żywności i Żywienia.

„Żyj smacznie i zdrowo” to program edukacyjny marki Winiary, prowadzony w polskich gimnazjach i szkołach podstawowych. Misją programu „Żyj smacznie i zdrowo” jest przekazanie uczniom wiedzy z zakresu prawidłowego odżywiania oraz zachęcenie ich do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. W ramach projektu promuje się wśród młodzieży postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności. Do tej pory w siedmiu edycjach akcji wzięło udział blisko 80 proc. szkół gimnazjalnych z całej Polski, a w lekcjach uczestniczyło ok. 800 tys. uczniów.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Youtuber Sheo ponownie ambasadorem akcji edukacyjnej „Żyj smacznie i zdrowo” marki Winiary

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl