SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Przesyłki Shopee do odebrania w Orlen Paczka. Strategiczne partnerstwo

Platforma e-commerce Shopee i PKN Orlen nawiązały strategiczne partnerstwo, w ramach którego użytkownicy serwisu będą mieli do dyspozycji już ponad 40 000 punktów odbioru Orlen Paczka.

Article

Współpraca Shopee i Orlenu rozpoczęła się w połowie lipca. Od tego momentu kupujący na platformie mogą korzystać z 6500 dodatkowych punktów odbioru, wchodzących w skład sieci ORLEN Paczka. Są to m. in. stacje paliw Orlen, kioski Ruch, sklepy i punkty partnerskie oraz automaty paczkowe Orlen. Obecnie firma posiada ok. 1000 tego typu automatów, jednak do końca 2022 r. ich ilość ma wzrosnąć do 2000.

- 6500 punktów odbioru paczek sieci Orlen Paczka wzmocni naszą sieć logistyczną i przyczyni się do sprawnych i szybkich dostaw na terenie całego kraju - mówi Ian Ho, head of Shopee Polska.

- Strategiczne partnerstwo zawarte z popularną na polskim rynku platformą zakupową Shopee umożliwi nam pozyskiwanie nowych klientów, którym wspólnie zagwarantujemy najwyższą jakość usług – dodaje  Łukasz Porażyński, dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej PKN Orlen.

 

Nowy partner Zintegrowanego Systemu Logistyki Shopee

Wprowadzenie nowego partnera do Zintegrowanego Systemu Logistyki Shopee jest istotne również dla właścicieli sklepów prowadzących sprzedaż na Shopee. Ci, którzy już posiadają tę opcję dostawy np. we własnym sklepie internetowym, będą mogli połączyć wysyłkę z tych dwóch źródeł, korzystając z jednej wizyty kuriera. 

Z kolei sprzedawcy, którzy nie współpracowali dotąd z Orlen Paczka, będą mogli wypróbować tę opcję, korzystając z Centrum Sprzedawcy Shopee, bądź poprzez współpracujące z Shopee platformy do integracji e-commerce, jak np. Baselinker.

W przyszłości, oprócz współpracy w zakresie usług logistycznych, Shopee i Orlen Paczka planują również wspólne działania marketingowe i akcje promocyjne.

Shopee wprowadza w Polsce prowizję sprzedażową

Z początkiem lipca Shopee zacznie w Polsce pobierać od sprzedawców dwa typy opłat: prowizję sprzedażową oraz dopłatę do wysyłek z użyciem jej usługi logistycznej. Platforma zapowiedziała to trzy tygodnie temu.

Wywodzące się z Singapuru Shopee zadebiutowało na polskim rynku jesienią ub.r. Zapowiedziało wtedy, że przez sześć miesięcy nie będzie pobierać prowizji od sprzedawców oraz zapewniać darmowe dostawy wszystkich zakupów.

W ostatnich miesiącach platforma osiągnęła duże wzrosty odwiedzalności. W kwietniu zanotowała 10,92 mln polskich użytkowników, 36,32 proc. zasięgu oraz 26 minut i 51 sekund średniego czasu spędzonego przez internautę, wobec 9,07 mln odwiedzających w styczniu i 9,11 mln w lutym (według danych z Mediapanelu).

W kwietniu mocno reklamowała promocję na weekend majowy - spotem opartym na dziecięcym przeboju „Baby Shark”. Natomiast motywami przewodnimi kolejnych reklam są „Macarena” i „Kaczuszki”.

Dołącz do dyskusji: Przesyłki Shopee do odebrania w Orlen Paczka. Strategiczne partnerstwo

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl