SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Shoper chce sprzedać 27 proc. akcji, zwiększył wpływy o 71 proc.

Spółka Shoper oferująca platformę e-commerce w ramach planowanego debiutu giełdowego chce sprzedać ok. 27,1 proc. akcji, nie planuje nowej emisji. W pierwszym kwartale br. osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 71 proc. do 15,81 mln zł i podwoiła zysk netto.

Marcin Kuśmierz, prezes ShoperaArticle

Shoper w komunikacie wyliczył, że w ramach planowanej oferty publicznej akcje spółki zamierzają sprzedać fundusz private equity V4C Poland Plus Fund Sicav Fiar, firmy Modhaus i KFF oraz Krzysztof Krawczyk oraz Rafał Krawczyk. Inwestorom zostanie zaoferowane ok. 27,1 proc. obecnych walorów spółki, w tym ok. 2,5 proc. w ramach opcji stabilizacyjnej.

Firma nie planuje emisji nowych akcji. Spółka i jej akcjonariusze sprzedający zobowiązali się też, że nie będą sprzedawać walorów ani emitować nowych przez 360 dni od oferty publicznej.

Kiedy Shoper zadebiutuje na giełdzie

Menadżerami oferty publicznej Shopera są mBank, Biuro Maklerskie PKO BP oraz Wood & Company Financial Services.

Firma prospekt emisyjny złożyła w Komisji Nadzoru Finansowego w marcu br. Nie wiadomo jeszcze, kiedy prospekt zostanie upubliczniony i odbędzie się oferta publiczna.

W komunikacie Shoper stwierdził, że „termin przeprowadzenia oferty jest uzależniony od warunków rynkowych oraz ziszczenia innych warunków zwyczajowo istniejących przy ofertach akcji, w tym od uzyskania wszystkich niezbędnych zgód organów nadzoru (w tym m.in. od zatwierdzenia prospektu emisyjnego przez KNF) i rejestracji akcji spółki w KDPW jak również podjęcia stosownych decyzji korporacyjnych przez akcjonariuszy sprzedających”.

- Shoper jest miejscem pierwszego wyboru dla osób decydujących się rozpocząć sprzedaż online, co w połączeniu z dynamicznym rozwojem rynku i wzrostem popularności rozwiązań SaaS, umożliwia dalsze skalowanie i rozwój spółki. Uważamy, że to dobry moment na giełdowy debiut. Liczymy, że wzmocni on nasz wizerunek w Polsce i zagranicą, a jednocześnie umożliwi wprowadzenie programu motywacyjnego dla pracowników - uzasadnia Marcin Kuśmierz, od stycznia br. prezes Shopera.

Shoper obsługuje 21,3 tys. e-sklepów

W pierwszym kwartale br. przychody Shopera zwiększyły się rok do roku o 71 proc. do 15,81 mln zł. Z usług firmy na koniec marca korzystało 21,3 tys. klientów, z czego 17 tys. klientów bezpośrednich i 4,2 tys. poprzez partnerów.

Obecnie liczba klientów bezpośrednich wynosi już 15,8 tys., w ub.r. wygenerowali oni na swoich platformach 4 mld zł sprzedaży (87 proc. więcej niż rok wcześniej). Do tego dochodzi 4,8 tys. klientów obsługiwanych przez partnerów. Wśród klientów Shopera są Wawel, Kanał Sportowy, Pat&Rub, Kruger&Matz i Agencja Mienia Wojskowego.

Kwartalny zysk operacyjny Shopera poszedł w górę z 3,27 do 5,54 mln zł, zysk netto - z 2,36 do 4,55 mln zł, a marża zysku netto - z 25,6 do 28,8 proc.

- Tak silna pozycja to efekt ponad 15 lat budowy kompleksowej oferty dla e-sklepów. Dzięki temu pomagamy nie tylko prowadzić sprzedaż, ale i efektywnie ją zwiększać. Co ważne, coraz większa część naszych przychodów generowana jest w modelu pay-as-you-grow, dzięki któremu rośniemy wraz z klientami, a model SaaS umożliwia generowanie wyższych marż, wraz ze wzrostem przychodów - komentuje Marcin Kuśmierz.

Dołącz do dyskusji: Shoper chce sprzedać 27 proc. akcji, zwiększył wpływy o 71 proc.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl