SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Shoper urósł o jedną czwartą. Inwestorzy w euforii

W pierwszym kwartale br. firma e-commerce’owa Shoper przy wzroście skonsolidowanych przychodów o 26 proc. do 44,19 mln zł zarobiła na czysto 7,76 mln zł. - W każdym z naszych czterech filarów biznesu poszerzyliśmy ofertę i dodaliśmy nowe funkcjonalności, co przyciąga na platformę Shoper coraz więcej sprzedawców - podkreśla szef spółki Marcin Kuśmierz.

Marcin Kuśmierz, prezes ShoperaMarcin Kuśmierz, prezes Shopera

Koszty operacyjne grupy kapitałowej Shoper w zeszłym kwartale zwiększyły się dużo słabiej od przychodów - o 20 proc. do 34,1 proc. W efekcie na poziomie skorygowanej EBITDA zysk firmy poszedł w górę z 11,4 do 14,93 proc., rentowność - z 32 do 34 proc., na poziomie operacyjnym zysk wzrósł z 6,79 do 9,95 mln zł, a zysk netto - z 5,06 do 7,76 mln zł.

- Tak wysokie wyniki jako spółka zanotowaliśmy ostatni raz w 2021 roku, gdy rynek e-commerce dynamicznie zyskiwał na popularności w wyniku pandemii COVID-19. Liczby minionego kwartału potwierdzają skuteczną realizację naszej strategii, która opiera się na wspieraniu rozwoju naszych klientów i efektywnym zarządzaniu kosztami - komentuje Piotr Biczysko, członek zarządu ds. finansowych w Shoperze.

Łączna wartość transakcji (GMV) na obsługiwanych przez Shopera platformach (sklepach internetowych, platform handlowych i porównywarek cenowych) poszła w górę o 47 proc. do 3,1 mld zł. Wartość transakcji tylko w sklepach internetowych wyniosła 2,5 mld zł, o 29 proc. więcej niż przed rokiem.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Wyniki, które osiągnęliśmy w tym kwartale, są bardziej niż zadowalające i stanowią optymistyczny prognostyk na resztę tego roku. Najbardziej cieszą sukcesy naszych sprzedawców. Klienci Shoper zanotowali imponujące wzrosty we wszystkich wskaźnikach sprzedażowych, takich jak GMV Sklepy oraz GMV Omnichannel, które wyniosło aż 47% wzrost względem poprzedniego roku - podkreśla Piotr Biczysko.

- Po przejęciu spółki Apilo w 2021 roku, sukcesywnie inwestujemy w jej rozwój technologiczny. Wyniki sprzedażowe naszych klientów rosną z roku na rok w imponującym tempie. To stanowi potwierdzenie trafności naszej inwestycji oraz przyjętej strategii, koncentrującej się na rozwijaniu oferty usług z zakresu sprzedaży wielokanałowej - dodaje Paweł Rybak, chief operating officer w Shoperze.

Wyniki finansowe Shopera mocno zadowoliły inwestorów giełdowych. W czwartek od początku sesji akcje spółki mocno drożały, przed godz. 15 kurs rósł o 15 proc. do 36,80 zł.

Przy takim kursie wycena Shopera wynosi 1,03 mld zł.

Dołącz do dyskusji: Shoper urósł o jedną czwartą. Inwestorzy w euforii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl