SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Shoper po przejęciach urósł o 60 proc. Obroty w e-sklepach jedną trzecią w górę

W minionym kwartale skonsolidowane przychody firmy e-commerce’owej Shoper zwiększyły się o 58 proc. do 18,45 mln zł, zysk EBITDA - z 4,02 do 4,99 mln zł, a zysk netto zmalał z 4,32 do 2,47 mln zł.

Wartość brutto sprzedaży obsługiwanych przez Shopera platform w zeszłym kwartale sięgnęły 1,8 mld zł w segmencie Sklepy i 2 mld zł w pionie Omnichannel, po wzroście odpowiednio o 29 i 33 proc. rok do roku.

Natomiast w pierwszych trzech kwartałach sprzedaż brutto w pionie Sklepy zwiększyła się o 36 proc. do 5,3 mld zł, a w segmencie Omnichannel - o 34 proc. do 5,8 mld zł.

- Wraz z naszymi klientami konsekwentnie inwestujemy w rozwój sprzedaży międzynarodowej i wielokanałowej co jest widoczne w wysokiej dynamice obrotów generowanych na platformie Shoper. Jej użytkownikom dostarczamy praktyczną wiedzę, która pozwala odnosić sukces w nowych kanałach sprzedaży, oraz sprawdzone rozwiązania technologiczne - opisał w komunikacie Paweł Rybak, członek zarządu ds. handlowych w Shoperze.

W trzech kwartałach br. wpływy grupy Shoper zwiększyły się o 62 proc. do 86,48 mln zł, skorygowany zysk EBITDA - o 4 mln zł do 25,8 mln zł, a zysk netto zmalał z 19,69 do 11,59 mln zł.

- Osiągnęliśmy satysfakcjonującą poprawę kluczowych parametrów finansowych w zmiennym i wymagającym otoczeniu rynkowym. Obserwujemy rosnące wykorzystanie większej ilości usług wspierających sprzedaż przez użytkowników platformy Shoper co korzystnie wpływa na rozwój biznesu - skomentował Piotr Biczysko, członek zarządu ds. finansowych w Shoperze.

Wiosną br. frima kupiła za 15 mln zł 60 proc. udziałów agencji marketingu internetowego Sempire, obsługującej głównie branżę e-commerce. W ramach umowy ma przejąć za trzy lata pozostałe 40 proc., płacąc 15-30 mln zł. Natomiast w sierpniu sfinalizowała ogłoszone pod koniec maja przejęcie agencji Selium oferującej wsparcie sprzedaży na globalnych platformach e-commerce’owych. Kwota transakcji to 1,65 mln zł.

W czwartek po południu akcje Shopera taniały o ok. 5 proc. Natomiast od początku br. kurs zmalał o połowę.

Dołącz do dyskusji: Shoper po przejęciach urósł o 60 proc. Obroty w e-sklepach jedną trzecią w górę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl