SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Shoper dalej przejmuje: 15 mln zł za 60 proc. udziałów agencji Sempire

Firma Shoper kupiła za 15 mln zł 60 proc. udziałów agencji marketingu internetowego Sempire, obsługującej głównie branżę e-commerce. Pozostałe 40 proc. ma przejąć za trzy lata za 15-30 mln zł.

W komunikacie Shopera opisano, że Sempire to agencja marketingu internetowego dla rynku e-commerce świadcząca usługi pozycjonowania sklepów internetowych i serwisów www (SEO), prowadzenia kampanii reklamowych w internecie (SEM) oraz zarządzania profilami w mediach społecznościowych. Realizuje również działania z zakresu marketingu efektywnościowego wykorzystując platformy reklamowe Google, Facebook oraz YouTube, które są kompleksowym uzupełnieniem usługi SEO dla sklepów internetowych. Z usług agencji korzystają przede wszystkim klienci z segmentu MŚP, m.in. marki takie jak 99Rent czy Ania Kruk.

Według prognozy przychody Sempire w br. wyniosą 11-12 mln zł. Firma zatrudnia ponad 40 osób.

Zgodnie z umową Shoper za trzy lata ma kupić pozostałe 40 proc. udziałów Sempire, płacąc kwotę „uzależnioną od osiągnięcia określonych w umowie celów finansowych (mechanizm tzw. earn out)”. Zaznaczono, że będzie to od 15 do 30 mln zł.

Shoper zaznaczył, że kupno 60 proc. udziałów Sempire, zostanie sfinansowane ze środków własnych, a transakcja zaplanowana za trzy lata - z kredytu bankowego.

- Dzięki inwestycji w Sempire sprzedawcy internetowi zyskają dostęp do jednej z najbardziej zaawansowanych i efektywnych platform SEO i szerokiego zakresu usług marketingu internetowego. Wpłynie to korzystnie na dynamikę obrotów w sklepach internetowych, które korzystają z platformy Shoper - komentuje Paweł Rybak, członek zarządu Shopera.

- Jesteśmy dumni, że stajemy się częścią rodziny Shoper. Stale inwestujemy w rozwój technologii i oferty produktowej w zakresie pozycjonowania stron i usług reklamowych dla branży e-commerce. Wzajemna współpraca i wymiana wiedzy znacznie przyspieszy rozwój firm rozwijających sprzedaż w internecie - podkreśla Anna Górniak, członek zarządu Sempire.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W środę Shoper poinformował, że zawarł przedwstępną umowę kupna za 1,65 mln zł agencji Selium, zajmującej się głównie wsparciem sprzedaży na globalnych platformach e-commerceowych.

W pierwszym kwartale br. Shoper zanotował 26,33 mln zł przychodów sprzedażowych i 4,26 mln zł zysku netto, wobec 15,81 mln zł wpływów i 4,55 mln zł zysku netto rok wcześniej.

Firma w sierpniu ub.r. za 17,49 mln zł kupiła 100 proc. udziałów spółki Shoplo oferującej platformę e-commerce w modelu SaaS.

Dołącz do dyskusji: Shoper dalej przejmuje: 15 mln zł za 60 proc. udziałów agencji Sempire

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl