SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Shoper sfinalizował kupno agencji Selium

Spółka Shoper sfinalizowała ogłoszone pod koniec maja przejęcie agencji Selium oferującą wsparcie sprzedaży na globalnych platformach e-commerce’owych. Kwota transakcji to 1,65 mln zł.

Marcin Kuśmierz, prezes ShoperaMarcin Kuśmierz, prezes Shopera

W komunikacie giełdowym Shoper podał, że przejęcie agencji Selium zostało sfinalizowane „związku ze spełnieniem się warunku zawieszającego z umowy przedwstępnej”.

Cena 1,65 mln zł za agencję zostanie zapłacona w trzech równych ratach w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Agencja Selium zajmuje się wsparciem w prowadzeniu sprzedaży na internetowych platformach handlowych (marketplace) w Ameryce Północnej, Azji i Europie. Oferuje różne usługi w tym obszarze - od zawarcia umów po zarządzanie procesem sprzedażowym na platformach takich jak m.in. Amazon, Alibaba, AliExpress, Cdiscount, eBay, Kaufland i Shopee.

Pod koniec maja zapowiedziano, że w br. Selium ma osiągnąć przychody w wysokości 1,6-1,8 mln zł, po prawie dwukrotnym wzroście rok do roku.

Połączenie wiedzy, doświadczenia i potencjału zespołów Shoper oraz Selium pozwoli polskim przedsiębiorcom skutecznie realizować ambicje w zakresie sprzedaży zagranicznej i pozyskiwać nowe grupy klientów. Rozwój sprzedaży wielokanałowej jest jednym z kluczowych obszarów naszych inwestycji - komentował wtedy Marcin Kuśmierz, prezes Shopera.

- Dołączenie do Shoper otworzy nowe możliwości rozwoju dla polskich firm w zakresie ekspansji zagranicznej. Komplementarna oferta Selium i Shoper,  światowej klasy specjaliści i dostęp do najnowszych technologii e-commerce umożliwi oferowanie nowych i unikalnych usług w obszarze omnichannel - podkreślił Mateusz Grzywnowicz, CEO i poprzedni właściciel Selium.

Shoper z serią przejęć

W sierpniu ub.r. Shoper za 17,49 mln zł kupił 100 proc. udziałów spółki Shoplo oferującej platformę e-commerce w modelu SaaS.

Natomiast dwa miesiące temu przejął za 15 mln zł 60 proc. udziałów agencji marketingu internetowego Sempire, obsługującej głównie branżę e-commerce. W ramach umowy ma przejąć za trzy lata pozostałe 40 proc., płacąc 15-30 mln zł.

W pierwszym kwartale br. Shoper zanotował 26,33 mln zł przychodów sprzedażowych i 4,26 mln zł zysku netto, wobec 15,81 mln zł wpływów i 4,55 mln zł zysku netto rok wcześniej.

Od połowy ub.r. Shoper jest notowany na warszawskiej giełdzie. Przy cenie 38 zł za akcję z zamknięcia notowań w zeszły piątek kapitalizacja spółki wynosi 1,08 mld zł. Od początku br. jej kurs zmalał o 44,9 proc.

Dołącz do dyskusji: Shoper sfinalizował kupno agencji Selium

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl