SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Siedziba kanału informacyjnego TV V4 w Krakowie. „Konieczny projekt”

Prezes TVP Jacek Kurski spotkał się z szefami mediów publicznych państw Grupy Wyszehradzkiej. Omawiano współpracę przy tworzeniu kanału TV V4, który będzie miał siedzibę w Krakowie.

Jacek Kurski, fot. tvp Article

Do Krakowa przybyli przedstawiciele Polskiego Radia oraz nadawców publicznych z Czech (CT), Słowacji (RTVS) i Węgier (MTVA). Dyskutowano na temat wspólnych projektów, które będą realizowane w przyszłości, m.in. wspólnej anglojęzycznej telewizji państw wyszehradzkich TV V4. Siedzibą redakcji będzie Kraków.

- Taki projekt jest konieczny z punktu widzenia prezentowania środkowoeuropejskiego punktu widzenia na szerszym, międzynarodowym forum - mówi Marcin Stefaniak, pełnomocnik zarządu TVP ds. utworzenia telewizji wyszehradzkiej.

Pomysł utworzenia wspólnego kanału telewizyjnego pojawił się już na początku bieżącego roku, kiedy Jacek Kurski przyszedł do Telewizji Polskiej. W maju podczas spotkania przedstawicieli mediów publicznych państw Grupy Wyszehradzkiej w Brnie prezes TVP poruszył ten temat oficjalnie. We wrześniu podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy prezes Jacek Kurski spotkał się w tej sprawie z premierami państw Grupy Wyszehradzkiej.

Głównym celem powołania kanału telewizyjnego jest eksponowanie wspólnych interesów krajów niegdyś zależnych od ZSRR, a dziś członków NATO i Unii Europejskiej. Stacja miałaby także promować kulturę i przyrodę krajów V4. Pieniądze na uruchomienie i działanie telewizji miałyby pochodzić z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.

Wspólna stacja informacyjna Grupy Wyszehradzkiej będzie się nazywać TV V4 i nadawać w języku angielskim. Siedzibą stacji mógłby zostać Kraków. Jako wzór prezes Kurski wskazuje międzynarodowe stacje takie jak BBC World, France 24, Russia Today czy Al-Dżazira.

Organizatorem spotkania była Telewizja Polska. Konferencję współfinansował Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Siedziba kanału informacyjnego TV V4 w Krakowie. „Konieczny projekt”

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz
:D ale hit hit kanał :D
15 10
odpowiedź
User
Nils
Paranoja......
16 13
odpowiedź
User
Wer
Polska stacja nadająca ze Słowacji filmy o Węgrzech w języku angielskim mające zainteresować Francuzów. Paranoja
14 14
odpowiedź
User
Amplituner
Wreszcie. Taki projekt jest potrzebny. Dodatkowo utworzenie tego na południu Polski i w Krakowie rozrusza skostniały rynek medial
15 11
odpowiedź
User
Niemra
Kłamstwo w pierwszym zdaniu. Kurski nie spotkał się z szefami innych telewizji. Był po przesłuchaniach w RMN i nie dotarł do Krakowa. Tym samym pokazał, jak mu naprawdę zależy na tym - pożal się Boże - projekcie.
10 10
odpowiedź