SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Zieliński nowym szefem Siemens Polska. Zastąpi Dominikę Bettman

Od 1 stycznia 2022 roku Maciej Zieliński obejmie stanowisko prezesa Siemens Polska. Zastąpi Dominikę Bettman, która została szefową Microsoft w Polsce. Obecnie firmą zarządza Daniela Armano-Wallner, członkini zarządu ds. finansowych.

Maciej ZielińskiArticle

Spółka Siemens Polska poinformowała, że Maciej Zieliński obejmie od 1 stycznia 2022 roku stanowiska prezesa oraz dyrektora działu Digital Industries w tej firmie. Nowy szef jest związany z Siemensem od 2003 roku.

Digitalizacja i dekarbonizacja

Maciej Zieliński przez ostatnie 6 lat pełnił funkcję CEO Siemensa na Ukrainie. Wcześniej, od 2011 r., był dyrektorem działu Automation, Process Industries and Drives oraz szefem sprzedaży działu Industrial Automation and Drive Technology w Siemens Rosja.

Czytaj także: Siemens uruchamia spółkę Yunex zajmującą się transportem

W latach 2003-2011 Zieliński pracował w Siemens Polska kierując jednym z obszarów ramach działu Digital Industries. Nowy prezes jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunku inżynieria mechaniczna i robotyka.

Maciej Zieliński zastąpi na stanowisku CEO Siemens Polska Dominikę Bettman, która z początkiem grudnia br. odchodzi z firmy, aby kierować polskim oddziałem Microsoftu.

- Jako przedstawiciel firmy skupiającej się na przemyśle, infrastrukturze i sektorze energetycznym, widzę pilną potrzebę digitalizacji i dekarbonizacji każdej dziedziny polskiej gospodarki – zaznacza w komunikacie Maciej Zieliński. - Obydwa trendy mają ogromny wpływ na przyszłość firm w naszym kraju bez względu na branżę. Obowiązkiem liderów rynkowych, takich jak Siemens, jest odpowiedzialne i bezpieczne wdrażanie tych zmian. W ten sposób umożliwiamy przedsiębiorstwom i Polsce rozwijać się w zrównoważony sposób, a co za tym idzie, pozostawać konkurencyjnymi na tle innych państw.

Do dnia oficjalnego objęcia stanowiska przez Zielińskiego spółka Siemens Polska będzie zarządzana przez Danielę Armano-Wallner, członkinię zarządu ds. finansowych.

Czytaj dalej: Siemens Mobility ma nową strategię i motto "Ruch ponad wszystko"

Dołącz do dyskusji: Maciej Zieliński nowym szefem Siemens Polska. Zastąpi Dominikę Bettman

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl