SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sigma obsługuje kolejny projekt offsetowy

C2 System Polska nowym klientem agencji

Konsorcjum firm ComputerLand i Prokom Software - C2 System Polska S.A. - powierzyło agencji Sigma International (Poland) Ltd obsługę PR projektu budowy w Polsce uniwersalnego systemu zarządzania kryzysowego C2.

System C2 (command & control) to ogólnopolski, zintegrowany system zarządzania kryzysowego oparty na zdefiniowanym i ujednoliconym w skali kraju zestawie procedur ratowniczych. System ten będzie wspierać zarządzanie kryzysowe w państwie na poziomie krajowym, wojewódzkim i powiatowym oraz umożliwi wymianę danych z Gminnymi Zespołami Reagowania. Jest on wzorowany na nowoczesnych systemach komunikacji bezpieczeństwa publicznego i ratownictwa,  sprawdzonych już w wielu krajach.

System C2 obejmie wszystkie służby ratownicze w całym kraju, tj. ok. 6.500 użytkowników. Jest to system zaawansowany technologicznie, bazujący na nowoczesnym i niezawodnym systemie cyfrowej łączności radiowej TETRA. W efekcie jego wdrożenia nastąpi w Polsce poprawa  działania służb ratowniczych, zmniejszenie kosztów wypadków śmiertelnych, zgonów na skutek zawałów serca, fałszywych wezwań Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego, ograniczenie konieczności przejazdów karetek itp. Powstanie także ok. 4 tysięcy nowych miejsc pracy.

System C2 ma być realizowany w ramach umowy offsetowej na zakup samolotów F-16, dzięki czemu Polska uzyska najnowocześniejszy know-how i pomoc w jego tworzeniu oraz preferencyjne warunki finansowe, co pozwoli zbudować system szybciej i taniej niż gdyby system był budowany w sposób tradycyjny.

Zadaniem agencji jest dotarcie do opinii publicznej z informacją o planowanym systemie, jego charakterze i zaletach, a także korzyściach z jego wprowadzenia.  Podstawowym narzędziem komunikacji będą kontakty z mediami i public affairs, w tym monitoring procesów i debat legislacyjnych.

Warto dodać, że Sigma wiosną br. wygrała konkurs na obsługę PR innego ważnego projektu offsetowego - TETRA. Za projekt ten jest odpowiedzialna spółka TETRA System Polska S.A. utworzona przez firmy Motorola, Prokom Software, ComputerLand i Tel-Energo.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sigma obsługuje kolejny projekt offsetowy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl