SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Siła nabywcza Polaków o 6 proc. w górę, do 835 mld zł

Wszyscy Polacy będą mogli wydać w br. łącznie 835 mld zł – wynika z badania GfK Polonia. To o 6 proc. więcej niż w 2010 roku.

Siła nabywcza Polaków o 6 proc. w górę, do 835 mld zł

Siła nabywcza w całym 2011 roku w przeliczeniu na jednego Polaka wynosi dokładnie 21 688 zł. Przy czym w aż 73 proc. z 2 479 gmin w naszym kraju wartość siły nabywczej mieszkańców jest o co najmniej 10 proc. niższa od średniej. Z kolei o minimum 10 proc. wyższy od średniej ten wskaźnik jest w prawie 6 proc. gmin – głównie tych obejmujących największe miasta.


Na stosunkowano najwyższe wydatki mogą sobie pozwolić w tym roku mieszkańcy Warszawy. Ich siła nabywcza jest przeciętnie aż o 69 proc. większa niż wszystkich Polaków i o prawie 20 proc. wyższa niż mieszkańców Wrocławia.

Siła nabywcza Polaków jest szacowana przez GfK Polonia na podstawie takich wskaźników jak liczba osób w wieku produkcyjnym, poziom bezrobocia, poziom płac, wartość pozaoficjalnych i nierejestrowanych dochodów. Estymacje są określane dla całego kraju oraz poszczególnych województw, powiatów, gmin i obszarów kodów pocztowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Siła nabywcza Polaków o 6 proc. w górę, do 835 mld zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl