SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Skandalistka w TVN

Najnowszy teleturniej TVN "Najsłabsze ogniwo" poprowadzi czołowa polska feministka - Kazimiera Szczuka

Najnowszy teleturniej tvn "Najsłabsze ogniwo", który od marca będzie emitowany od poniedziałku do piątku o 17.05, poprowadzi  czołowa polska feministka - Kazimiera Szczuka.

Szczuka wcześniej związana z TVP, gdzie prowadziła "Pegaz" i "Dobre książki".

"Najsłabsze ogniwo" to rodzima wersja brytyjskiego "The Weakest Link".

W teleturnieju "Najsłabsze ogniwo" w rozgrywce bierze udział 8 osób, które grają jako jeden zespół. Wygrana przypada jednak tylko zwycięzcy, gdyż po każdej rundzie zespół eliminuje spośród swoich członków tytułowe " najsłabsze ogniwo" - tzn. osobę, która ich zdaniem najgorzej odpowiada na pytania. Każdy z członków zespołu wyznacza jednego kandydata do wyeliminowania i w kilku słowach uzasadnia swój typ. Ten, kto zbierze najwięcej negatywnych głosów - odpada.

Rozgrywka składa się z 7 rund i finału. W każdej rundzie uczestnicy mają 3 minuty na odpowiedzi na pytania z wiedzy ogólnej. Każda z rund zaczyna się od pytań o najniższej wartości. Z każdą poprawną odpowiedzią rośnie wartość kolejnego pytania, jednak każda nieprawidłowa odpowiedź powoduje, iż zawodnicy tracą wszystko i ponownie zaczynają od najniższej stawki. Jeśli zawodnik wypowie słowo " bank" przed usłyszeniem pytania i następnie na to pytania odpowie prawidłowo, zespół zatrzymuje wygrane do tej pory pieniądze i znowu zaczyna od najniższej stawki.

W 7 rundzie zostaje dwóch potencjalnie najlepszych zawodników. Mają 90 sekund na odpowiedzi. Suma wygrana przez nich w tej rundzie zostaje podwojona.

W finale każdy z dwóch finalistów odpowiada na 5 pytań. W przypadku remisu zawodnicy odpowiadają dalej na pytania. Przegrywa ten, kto pierwszy nie udzieli poprawnej odpowiedzi. Zwycięzca może wygrać 27 tys. zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Skandalistka w TVN

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl