SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Skarbówka cofnęła ATM Grupie nakaz zapłaty 5,8 mln zaległego podatku

Naczelnik Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego uchylił decyzję sprzed ponad roku nakazującą ATM Grupie zapłatę dodatkowego 5,82 mln zł podatku dochodowego z 2014 roku plus 2,05 mln zł odsetek. Firma podkreśla, że decyzja jest ostateczna i podlega wykonaniu. Wykonując poprzednią decyzję, w listopadzie ub.r. zapłaciła fiskusowi 7,8 mln zł.

fot. Shutterstock.comArticle

ATM Grupa poinformowała, że ostateczną decyzję naczelnika Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego otrzymała w miniony piątek. Naczelnik w odpowiedzi na odwołanie złożone przez firmę uchylił swoją decyzję z końcówki września ub.r. nakazującą zapłatę 5,82 mln zł dodatkowego podatku dochodowego z 2014 roku plus 2,05 mln zł odsetek.

Jednocześnie naczelnik umorzył postępowanie w tej sprawie. - Decyzja jest ostateczna i podlega wykonaniu - podkreśliła ATM Grupa.

Dlaczego skarbówka chciała dodatkowego podatku od ATM Grupy

W maju ub.r. ATM Grupa poinformowała, że Dolnośląski Urząd Celno-Skarbowy w ramach kontroli celno-skarbowej zgłosił zastrzeżenia do sprawozdań podatkowych firmy z 2014 roku, kiedy ATM Grupa połączyła się ze swoją spółką zależną ATM Profilm.

Fuzja nastąpiła poprzez przeniesienie całego majątku spółki ATM Profilm (działającej jako spółka z o.o.) na ATM Grupę. Według skarbówki połączenie przeprowadzono bez uzasadnionych przyczyn ekonomicznych, o których mowa w art. 10 ust. 4 Ustawy o CIT. W konsekwencji oceniono, że firma w deklaracji podatkowej zaniżyła swoje przychody o 29,99 mln zł - podstawa opodatkowania powinna wynieść 30,67 mln zł, a nie 0,77 mln zł.

Pod koniec września ub.r. skarbówka nakazała ATM Grupie zapłatę zaległego podatku za 2014 roku w wysokości 5,82 mln zł oraz 2,05 mln zł odsetek naliczonych do 2 października. Firma zdecydowała się zapłacić w połowie listopada (odsetki urosły wtedy do 2,09 mln zł), uzasadniła, że „aktualny status postępowania podatkowego nie daje możliwości uzyskania przez Emitenta (czyli ATM Grupę - przyp.) zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach niezbędnego do płynnego i niezakłóconego prowadzenia niektórych działań biznesowych”.

ATM Grupa w drugim kwartale br. zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 42,9 proc. do 35,11 mln zł i zysku netto z 10,05 do 2,96 mln zł, a w całym pierwszym półroczu jej wpływy zmalały o 26,4 proc. do 85,8 mln zł. Najmocniej skurczyły się przychody firmy z wynajmu sprzętu i hal producenckich.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Skarbówka cofnęła ATM Grupie nakaz zapłaty 5,8 mln zaległego podatku

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Homer Simpson
Spoko. Dostali na pocieszenie po zabranej koncesji
odpowiedź
User
Homer Simpson
Spoko. Dostali na pocieszenie po zabranej koncesji
odpowiedź
User
seba
dokładnie to samo pomyślałem.
Po tym kanale, żadna strata, nikt płakac nie będzie
odpowiedź