SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Skarbówka cofnęła ATM Grupie nakaz zapłaty 5,8 mln zaległego podatku

Naczelnik Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego uchylił decyzję sprzed ponad roku nakazującą ATM Grupie zapłatę dodatkowego 5,82 mln zł podatku dochodowego z 2014 roku plus 2,05 mln zł odsetek. Firma podkreśla, że decyzja jest ostateczna i podlega wykonaniu. Wykonując poprzednią decyzję, w listopadzie ub.r. zapłaciła fiskusowi 7,8 mln zł.

fot. Shutterstock.com Article

ATM Grupa poinformowała, że ostateczną decyzję naczelnika Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego otrzymała w miniony piątek. Naczelnik w odpowiedzi na odwołanie złożone przez firmę uchylił swoją decyzję z końcówki września ub.r. nakazującą zapłatę 5,82 mln zł dodatkowego podatku dochodowego z 2014 roku plus 2,05 mln zł odsetek.

Jednocześnie naczelnik umorzył postępowanie w tej sprawie. - Decyzja jest ostateczna i podlega wykonaniu - podkreśliła ATM Grupa.

Dlaczego skarbówka chciała dodatkowego podatku od ATM Grupy

W maju ub.r. ATM Grupa poinformowała, że Dolnośląski Urząd Celno-Skarbowy w ramach kontroli celno-skarbowej zgłosił zastrzeżenia do sprawozdań podatkowych firmy z 2014 roku, kiedy ATM Grupa połączyła się ze swoją spółką zależną ATM Profilm.

Fuzja nastąpiła poprzez przeniesienie całego majątku spółki ATM Profilm (działającej jako spółka z o.o.) na ATM Grupę. Według skarbówki połączenie przeprowadzono bez uzasadnionych przyczyn ekonomicznych, o których mowa w art. 10 ust. 4 Ustawy o CIT. W konsekwencji oceniono, że firma w deklaracji podatkowej zaniżyła swoje przychody o 29,99 mln zł - podstawa opodatkowania powinna wynieść 30,67 mln zł, a nie 0,77 mln zł.

Pod koniec września ub.r. skarbówka nakazała ATM Grupie zapłatę zaległego podatku za 2014 roku w wysokości 5,82 mln zł oraz 2,05 mln zł odsetek naliczonych do 2 października. Firma zdecydowała się zapłacić w połowie listopada (odsetki urosły wtedy do 2,09 mln zł), uzasadniła, że „aktualny status postępowania podatkowego nie daje możliwości uzyskania przez Emitenta (czyli ATM Grupę - przyp.) zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach niezbędnego do płynnego i niezakłóconego prowadzenia niektórych działań biznesowych”.

ATM Grupa w drugim kwartale br. zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 42,9 proc. do 35,11 mln zł i zysku netto z 10,05 do 2,96 mln zł, a w całym pierwszym półroczu jej wpływy zmalały o 26,4 proc. do 85,8 mln zł. Najmocniej skurczyły się przychody firmy z wynajmu sprzętu i hal producenckich.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Skarbówka cofnęła ATM Grupie nakaz zapłaty 5,8 mln zaległego podatku

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Homer Simpson
Spoko. Dostali na pocieszenie po zabranej koncesji
4 1
odpowiedź
User
Homer Simpson
Spoko. Dostali na pocieszenie po zabranej koncesji
2 1
odpowiedź
User
seba
dokładnie to samo pomyślałem.
Po tym kanale, żadna strata, nikt płakac nie będzie
1 0
odpowiedź