SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Skargi do KRRiT na relacje z wojny w polskich telewizjach

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły skargi od widzów niezadowolonych ze sposobu przedstawiania inwazji Rosji na Ukrainę w polskich programach informacyjnych. Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że chodzi o emitowanie zbyt brutalnych zdjęć, ale także relację na żywo, które mogła ułatwić zadanie agresorowi.

Article

Teresa Brykczyńska, rzeczniczka KRRiT zdradza Wirtualnemedia.pl, że skargi dotyczące relacji z wojny dotyczą wszystkich największych nadawców telewizyjnych. Jedną z nich złożono na  „Wiadomości” TVP1 z 1 marca 2022 roku. Wówczas zdaniem widza pokazano drastyczne obrazy z wojny bez ostrzeżenia. Identyczny zarzut dotyczy „Pytania na śniadanie” TVP2 z 27 marca br.

Zobacz także: Zagraniczne media pokazują zdjęcia ofiar wojny bez retuszu. „Próba dotarcia do wrażliwości odbiorcy”

Na antenie stacji Wydarzenia24 2 marca pokazano z kolei materiał pod tytułem „Ukraina krwawi”. Skarżący twierdzi, że sceny w nim były zbyt drastyczne. Inna osoba poskarżyła się na relację na żywo TVN24 z ataku rakietowego na Lwów, którą stacja nadała 24 marca. Tutaj pojawił się „zarzut pokazywania szczegółów istotnych ze strategicznego punktu widzenia dla obrony Ukrainy”.

Po masakrze w Buczy będzie więcej skarg?

Wspomniane skargi dotyczą poprzednich tygodni. Nie można wykluczyć, że w najbliższym czasie napłynie ich więcej. W ostatnich dniach polskie i światowe telewizje informacyjne pokazały bowiem wiele zdjęć z masakry, do której doszło w Buczy pod Kijowej. W materiałach widoczne były ciała zamordowanych ludzi na ulicach czy masowe groby.

Zobacz także: KRRiT nałoży karę na TVP za promocję „Sylwestra Marzeń”

KRRiT po skargach występuje do nadawców telewizyjnych o nagrania z budzących kontrowersje programów. W specjalnym postępowaniu ocenia czy naruszona została ustawa o radiofonii i telewizji i inne przepisy. Wówczas może nałożyć na nadawcę telewizyjnego karę.

Zobacz także: KRRiT zakazuje kolejnych rosyjskich i białoruskich kanałów telewizyjnych

Dołącz do dyskusji: Skargi do KRRiT na relacje z wojny w polskich telewizjach

50 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dzis Kijow, jutro...
Moim skromnym zdaniem TVP stanęła na wysokości zadanja. To trudny bardzo trudny czas, ale nie można ludzi okłamywać, że to gdzies daleko.
odpowiedź
User
ZC
Komus kto wysyla te skargi do KRRiTV najwyrazniej btakuje zajec. Normalni ludzie nie interweniuja w takich sprawach.
odpowiedź
User
Rzulta morda
Prosimy pokazywać tylko uśmiechniętych, szczęśliwych ludzi,bo widoki typowo wojenne psują mi nastrój przy latte
odpowiedź