SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Skazani za zabójstwa udzielają pierwszej pomocy w kampanii „Życie po śmierci”

Centrum Szkoleniowe Mazowieckiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża rozpoczęło kampanię edukacyjną pod hasłem „Życie po śmierci”. Jest to program przeprowadzenia kursów pierwszej pomocy wśród osób skazanych prawomocnym wyrokiem sądu za zabójstwo, które niedługo wyjdą na wolność. Kampanię przygotowała agencja Grey Group Poland.

Article

Poprzez edukację kampania daje skazańcom szansę na rehabilitację po odbyciu wyroku i przygotowuje ich do odpowiedniej reakcji w sytuacjach umożliwiających uratowanie czyjegoś życia. Misją kampanii jest zachęcenie ludzi do wzięcia udziału w kursach ratownictwa.

Kursom pierwszej pomocy przeprowadzonym w aresztach Warszawa-Mokotów oraz Warszawa-Grochów towarzyszyła realizacja krótkiego filmu dokumentalnego, za którego koncepcię odpowiadała agencja Grey Group Poland zainspirowana działalnością Fundacji Pedagogium, a za produkcją zajęła się agencja ShootMe. Klip emitowany jest na YouTubie.

Typowe kampanie telewizyjne zawsze planujemy w najmniejszych szczegółach. Słowa, obraz - wszystko projektujemy na długo przed kręceniem. W „Życiu po śmierci” zależało nam jednak na stworzeniu projektu na styku reklamy i dokumentu i byliśmy otwarci na niezaplanowane sytuacje które wynikną ze spotkania z osadzonymi. Kręcąc w tak trudnych warunkach absolutnie nie dało się niczego zaplanować. Pomysł musiał być na tyle mocny, żeby przetrwać próbę ciężkiej więziennej rzeczywistości - mówią Jan Cieślar i Rafał Ryś, team kreatywny odpowiedzialny za kampanię.

Muzykę skomponowali czołowi producenci hip-hopowi Mikołaj Bugajak i Piotr Kaliński tworzący jako Noon i Hatti Vatti.

Kampania to nie tylko promocja kursów pierwszej pomocy, ale także możliwość resocjalizacji dla skazanych i szansa na ponowną adaptację do społeczeństwa w oparciu o nabyte nowe kompetencje i umiejętności. Pozwala także na potencjalną zmianę postrzegania społecznego byłych skazanych po wyjściu na wolność - w sytuacji zagrożenia życia umiejętność udzielenia pierwszej pomocy jest niezwykle istotna niezależnie od tego, kto jej udziela.

- Dzięki akcji pomagamy osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym, a także tworzymy perspektywę na wyrównywanie szans edukacyjnych, społecznych i zawodowych. Pokazujemy również, że osoby zresocjalizowane mogą być bardzo wartościowe dla otoczenia. Równie ważne jest, aby dać skazanym szansę, na zmianę sposobu, w jaki myślą o samych sobie. Dla kogoś, kto zabrał życie, perspektywa w której mogą je także uratować może mieć wielkie znaczenie, pozwolić na uwierzenie w możliwość realnego odkupienia swoich win - mówi Filip Konopczyński z Fundacji Pedagogium.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Skazani za zabójstwa udzielają pierwszej pomocy w kampanii „Życie po śmierci”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nie
Co za zyeb to wymyślił?!?
odpowiedź