SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sklep internetowy Barbora z nową dyrektorką generalną

Asta Juodeškaitė została nową dyrektorką generalną spółek Radas i UAB Barbora wchodzących w skład litewskiej Maxima Grupe. Do tej ostatniej firmy należy działający też w Polsce e-sklep z żywnością Barbora. Juodeškaitė zastąpiła Andriusa Mikalauskasa, który po sześciu latach pracy odchodzi z grupy.

Asta Juodeškaitė rozpoczęła karierę w Maixma Grupe w 2020 r. obejmując stanowisko szefowej HR. Do tej pory była także członkiem zarządu i dyrektorką HR w spółce Radas.

W skład zarządów spółek Radas i UAB Barbora wchodzą też: Agnė Voverė (jako prezeska), Asta Juodeškaitė, Agota Talutė i Viktoras Juozapaitis.  

Sklep internetowy Barbora działa w krajach bałtyckich i w Polsce (wszedł na nasz rynek w 2021 r.). Dostarcza on do domów zamówione wcześniej przez internet zakupy spożywcze. Usługa działa m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Trójmieście i aglomeracji katowickiej. Jest konkurentem dla Frisco czy e-sklepów prowadzonych przez sieci sklepów Auchan i Carrefour.

Barbora Express znikła z rynku

W ub.r. po kilku miesiącach działania zlikwidowano usługę Barbora Express, która funkcjonowała formule quick-commerce - zakupy były dowożone z lokalnych magazynów w kilkanaście minut po zamówieniu.

Do litewskiej Maximy w Polsce należy nie tylko sklep internetowy Barbora, ale też sieć supermarketów Stokrotka. Liczy ona ponad 840 placówek. Na innych rynkach Maxima prowadzi sklepy stacjonarne pod szyldami: Maxima (kraje bałtyckie) oraz T-Market (Bułgaria).

W 2021 r.  przychody Maxima Grupe wzrosły o 6,1 proc. do 4,449 mld euro. EBITDA po wyłączeniu pozycji jednorazowych wyniosła 364,5 mln euro, czyli o 10,1 mln euro mniej niż w 2020 roku. Wpływ na to miały rosnące wynagrodzenia i świadczenia pracownicze, koszty wejścia na polski rynek e-commerce, a także zmiany podatkowe w Polsce.

Dołącz do dyskusji: Sklep internetowy Barbora z nową dyrektorką generalną

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl