SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sklep internetowy Vivid sprzedany

Telefonia Dialog kupiła 90% akcji sklepu internetowego Vivid.pl za 2,15 mln zł.

Telefonia Dialog kupiła 90 % akcji sklepu internetowego Vivid.pl, poinformował w piątkowym komunikacie KGHM Polska Miedź, właściciel Dialogu. Za akcje Vivid.pl Dialog zapłacił 1,66 mln zł i dodatkowo przejął 487 tys. zł zobowiązań Vivid.pl.

„Telefonia Dialog SA nabyła od Sovereign Capital SA 90% akcji spółki Vivid.pl SA. Cena nabycia 90% akcji […] wynosi 1.662,8 tys. zł. Dodatkowo w ramach zawartej umowy nabycia aktywów na Telefonię Dialog przelane zostały zobowiązania Vivid.pl z tytułu pożyczek za cenę 487,2 tys. zł. Łączna wartość transakcji nabycia aktywów zgodnie z zawartą umową wynosi 2.150 tys. zł” – głosi komunikat KGHM.

Telefonia Dialog podała, że źródłem finansowania nabytych aktywów są środki własne spółki i że jest to długoterminowa lokata kapitałowa.

„Decyzja o nabyciu Vivid.pl SA jest konsekwencją przyjętej przez Telefonię Dialog SA strategii zakładającej rozszerzenie oferty produktowej na dynamicznie rozwijającym się rynku e-commerce” – napisano w komunikacie.

W umowie przedwstępnej zawartej we wrześniu Telefonia Dialog zobowiązała się też do odkupienia od Sovereign Capital SA pozostałych 10% akcji Vivid.pl SA, jeżeli do końca roku Sovereign Capital kupi ten mniejszościowy pakiet akcji w wyniku realizacji opcji put.

Vivid.pl zajmuje się m.in. sprzedażą detaliczna książek, gazet i artykułów piśmiennych, elektrycznego sprzętu gospodarstwa domowego, artykułów radiowo-telewizyjnych, komputerów oraz sprzętu telekomunikacyjnego, gier i zabawek.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sklep internetowy Vivid sprzedany

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl