SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sklepy ABC z nowym logo i kolorystyką. Rusza rebranding

Sieć sklepów ABC (Grupa Eurocash) rozpoczyna proces rebrandingu. Placówki będą mieć m.in. nowe logo i odmienioną identyfikację wizualną.

Article

Sieć sklepów ABC działa w ramach systemu partnerskiego. Pomarańczowo-zielone dotychczas sklepy zyskają nową żółto-zieloną szatę, sieć zmieni także swoje logo.

Na nowych szyldach sklepowych pojawi się hasło „Z nami Ty jesteś marką”, nowy logotyp i nazwa sieci oraz spersonalizowana nazwa placówki. Takie zmiany będą stopniowo wprowadzane we wszystkich ponad 9 tys. placówkach w Polsce.

- Sklepy partnerskie ABC rozwijamy od 1999 roku w ramach naszej jednostki biznesowej Eurocash Cash&Carry. W tym czasie ABC stało się największą siecią sklepów w Polsce – mówi Jacek Owczarek, członek zarządu Grupy Eurocash. - Ten koncept jest bardzo uniwersalny i sprawdza się zarówno w dużych miastach, jak i w niewielkich miejscowościach. Przedsiębiorcy decydując się na współpracę z nami, zyskują zarówno szyld rozpoznawalnej w całej Polsce marki, jak i wsparcie marketingowe oraz zatowarowanie sklepu w najpopularniejsze produkty w konkurencyjnych cenach. Niemniej jednak o ostatecznym kształcie oraz ofercie swojego sklepu decydują przedsiębiorcy. Naszym celem jest budowanie skutecznych przewag tych sklepów i stałe podnoszenie ich konkurencyjności na trudnym, dynamicznie zmieniającym się rynku handlu detalicznego w Polsce – dodaje Jacek Owczarek.

Nowa identyfikacja wizualna sklepów będzie wprowadzana stopniowo od listopada zarówno w nowo otwieranych sklepach, jak i tych już działających. Sieć podkreśla, że decyzja o skorzystaniu z wprowadzonych rozwiązań będzie należeć do samego właściciela sklepu.

- Zmiana wizualizacji sklepów ma w naszym przypadku pokazać przewagę wynikającą ze szczególnej roli właściciela sklepu i jego placówki dla lokalnych społeczności. To przedsiębiorcy stoją na straży lokalnych potrzeb swoich klientów i budują swoją markę, a my jako organizator sieci chcemy ich w tym wspierać. Mam tu na myśli zarówno nowy logotyp, zmiany w kolorystyce sklepów, możliwość nadania placówce własnej nazwy, ale także remodeling konceptu, który ma zwiększać ich funkcjonalność i konkurencyjność asortymentową. To właściciel sklepu zdecyduje z których wprowadzonych przez nas zmian będzie chciał skorzystać i w jakim stopniu. Znak ABC jest gwarantem wsparcia niezależności, dostępu do najlepszych rozwiązań handlowych i możliwości oferowania korzyści cenowo – promocyjnych wynikających ze skali Grupy. Jestem przekonana, że z nowym podejściem do budowania systemu partnerskiego ABC, przedsiębiorcy mogą planować swój dalszy rozwój – wyjaśnia Małgorzata Obrębska, dyrektor generalna Eurocash Cash & Carry.

Remodeling konceptu

Poza zmianami wizualnymi, właściciele sklepów będą mogli wprowadzić również szereg modyfikacji we wnętrzach swoich placówek. Sieć zapewni m.in. nowe lady sprzedażowe, których budowa pozwala na ekspozycję impulsowych produktów spożywczych i chemicznych, a także nowe regały do ekspozycji warzyw i owoców. Dostępne będą również rozwiązania, których celem jest poprawa widoczności asortymentu, wsparcie sprzedaży sezonowej, czy promocji.

Nowa odsłona sklepów ABC ma być jeszcze bardziej skupiona wokół idei promowania lokalnych dostawców i produktów.

Do tej pory sieć ABC otworzyła dwie placówki w nowej odsłonie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sklepy ABC z nowym logo i kolorystyką. Rusza rebranding

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kumkum
Trochę przypomina mi Żabkę.
1 0
odpowiedź
User
xs
wolałem poprzednie logo, nowe też byłoby ok gdyby nie to, że jest pisane uppercasem przez co wygląda poważniej
0 0
odpowiedź
User
Amman
A co to, wracamy do 1978? Bardzo dziwne to to
0 0
odpowiedź