SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sklepy Smyk będą mogły działać w niedziele niehandlowe na podstawie umowy z GLS

Sieć sklepów Smyk, firma kurierska GLS i operator technologiczny Pointpack rozpoczęły współpracę w zakresie obsługi nadawania i odbierania przesyłek w sklepach Smyk. Dzięki temu sklepy Smyk będą mogły prowadzić handel w niedziele niehandlowe.

Article

W listopadzie możliwość nadawania i odbierania przesyłek zapewni 60 sklepów Smyk. W najbliższej przyszłości spółka będzie analizować możliwość wprowadzenia usługi kurierskiej w nowych lokalizacjach Smyka w całej Polsce.

Sklepy Smyk czynne w niedziele

– Udostępnienie usługi kurierskiej w Smyk to kolejny krok w kierunku zapewnienia naszym klientom jak największego komfortu. Możliwość nadania i odbioru paczki podczas zakupów w wyjątkowym sklepie dla dzieci to wygoda i oszczędność czasu, której konsumenci oczekują. Otwarcie salonów Smyk także w niedziele, szczególnie w okresie przedświątecznym pozwala rodzinom zoptymalizować czas przeznaczony na niezbędne zakupy – mówi Magdalena Samoraj, Marketing&PR Manager sieci Smyk.

– Obserwujemy znaczną intensyfikację rynku w zakresie rozwoju punktów nadawczo-odbiorczych w różnych sektorach handlowo-usługowych, a współpraca z siecią Smyk to odpowiedź na wzrost zapotrzebowania na tego rodzaju usługi wśród klientów sklepów z artykułami dla dzieci oraz kobiet w ciąży. Rosnący poziom satysfakcji konsumentów korzystających z możliwości nadawania i odbierania przesyłek jest mocną podstawą dla konsekwentnego rozwijania kolejnych partnerstw w tym obszarze – informuje Paulina Żmijowska, kierownik ds. marketingu&PR Pointpack.

Smyk to kolejna sieć handlowa wykorzystując tzw. furtkę pocztowa do prowadzenia handlu w także te niedziele objęte ustawowym zakazem. Na podstawie umów na usługi kurierskie w niedziele objęte zakazem handlu pracują m.in.  sklepy Biedronka, Lidl, Auchan, Żabka, Dino, Carrefour, Kaufland.

W drugiej połowie października prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę mającą uszczelnić zakaz handlu w niedziele. Pozwoli ona na otwarcie w niehandlowe niedziele sklepów, które świadczą też usługi pocztowe, jeśli przychody z tej działalności przekroczą 40 proc. przychodów danej placówki.

Nowe przepisy wejdą w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie trzech miesięcy od dnia ogłoszenia.

Dołącz do dyskusji: Sklepy Smyk będą mogły działać w niedziele niehandlowe na podstawie umowy z GLS

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl