SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ruszają kolejne sklepy Tenczynek Świeże z piwem od Janusza Palikota. W planach 100 lokali

Kontrolowana przez Janusza Palikota Manufaktura Piwa Wódki i Wina rozbudowuje sieć sklepów Tenczynek Świeże, w których można kupić nalewane przez sprzedawców do butelek Piwo Świeże. Do końca lipca ruszy 20 kolejnych lokali, do końca 2023 roku ma ich być już 100.

Article

- Świeże jest unikatem na rynku. Prosto z tanka po zakończeniu warzenia, w nocy, dostarczane jest własnym transportem Tenczyńskiej Dystrybucji do naszych punktów sprzedaży Tenczynek Świeże. Piwo nalewane do butelek przez sprzedawców gwarantuje niespotykane nigdzie indziej doznania. Dlatego sklepy w Krakowie i Wrocławiu cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Przyciąga do nich paleta piw świeżych i innych alkoholi produkowanych w Tenczynku oraz minimalistyczny koncept wystroju. Odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie i sygnały od naszych konsumentów rozbudowujemy sieć Tenczynek Świeże na terenie całej Polski - mówi Janusz Palikot, prezes Manufaktury Piwa Wódki i Wina.

Dotąd powstało sześć sklepów Tenczynek Świeże: trzy działają w Krakowie, a trzy we Wrocławiu. Cztery kolejne sklepy Tenczynek Świeże mają zostać otwarte w Warszawie. Zlokalizowane będą w CH Arkady na ul. Solec, w Hali Koszyki, na ul. Kaliny Jędrusik na Żoliborzu oraz na ul. Postępu (Mokotów). Poza tym następne placówki powstaną m.in. w Katowicach, Gliwicach, Zabrzu, Sosnowcu czy Rybniku.

Powierzchnia sklepów Tenczynek Świeże oscyluje między 15 a 40 metrów kw. Planowane są również większe powierzchnie w sklepach flagowych tj. koło 60-90 metrów kw.

- Nasze sklepy lokalizujemy w punktach, do których łatwo dotrzeć komunikacją miejską. Sprzedawcy to pasjonaci piwa, którzy mogą wiele opowiedzieć na temat sprzedawanych piw i innych alkoholi produkowanych w Tenczynku. Jeśli w danym dniu zabraknie danego gatunku piwa, następna dostawa jest dzień później. Bo Świeże jest naprawdę świeże. Nie przetrzymujemy piwa na kolejny dzień – dodaje Palikot.

W sklepach Tenczynek Świeże poza piwem klient znajdzie również alkohole z całej grupy Tenczynek oraz odzież typu t-shirty, bluzy, czapki, a także książki i torby płócienne wielokrotnego użytku. 

Manufaktura Piwa Wódki i Wina planuje debiut giełdowy

Spółka Manufaktura Piwa Wódki i Wina powstała 8 sierpnia 2016 r. Jest spółką holdingową zajmującą produkcją oraz sprzedażą wysokogatunkowych wyrobów alkoholowych i bezalkohlowych. W skład grupy kapitałowej MPWiW wchodzą bezpośrednio Tenczyńska Okovita, Tenczynek Dystrybucja, Tenczynek Świeże, Docotor Brew oraz pośrednio Tenczynek Bezalkoholowe i BUH Distillery.

W 2021 r. przychody MPWiW ze sprzedaży wzrosły do 49,7 mln zł z 6,6 mln zł rok wcześniej. Zysk netto wzrósł do 8,9 mln zł z 51 tys. zł w 2020 r. Firma w kwietniu rozpoczęła ofertę publiczną - z emisji do 203,4 tys. akcji serii K chce pozyskać do 10,98 mln zł brutto i wejść na boczny rynek warszawskiej giełdy.

Dołącz do dyskusji: Ruszają kolejne sklepy Tenczynek Świeże z piwem od Janusza Palikota. W planach 100 lokali

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
yoyo
Marketing -on a high level- ale to piwo buh, produkt mocno przecietny, rynek szybko zweryfikuje te popluczyny ...
13 7
odpowiedź
User
Dop
Piwo napój dla plebsu
9 20
odpowiedź
User
Seba
Przy takich marżach to sklepy dla nowobogackich
3 6
odpowiedź