SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

SkyCash może trafić na GPW, kolejna runda finansowania jeszcze w 2010 r.

Opera FIZ prawdopodobnie jeszcze w tym roku przeprowadzi rundę finansowania dla operatora płatności mobilnych SkyCash, którego jest 100-proc. właścicielem, wynika z wypowiedzi dyrektora inwestycyjnego w grupie Opera Michała Olszewskiego dla ISB. Olszewski dodał, że w dalszej perspektywie najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest upublicznienie spółki.

"Nie wykluczamy upublicznienia SkyCash, to najbardziej prawdopodobny scenariusz, choć za wcześnie mówić o jakichkolwiek terminach. Zakładamy natomiast, że w ciągu trzech lat ta spółka stanie się przedmiotem znaczących transakcji" - powiedział Olszewski. Dodał, że właściciel obecnie będzie obserwował wyniki platformy płatności mobilnych uruchomionej przez spółkę a pod koniec roku może przeprowadzić kolejną rundę finansowania spółki. Niewykluczone, że pozyska ona wtedy inwestora branżowego.

W poniedziałek SkyCash ogłosił uruchomienia swojej platformy, która działa niezależnie od operatorów telefonii komórkowej. Spółka posiada status agenta rozliczeniowego udzielony przez NBP. Partnerami biznesowymi SkyCash są firmy, które zapewniają wejście i rozwój usługi w skali całego kraju, w tym Mennica Polska (obsługa sieci sprzedaży biletów komunikacji miejskiej i opłat za parkingi), portal społecznościowy Grono.net, Przelewy24 i Raiffeisen Bank Polska (prowadzący konto rozliczeniowe SkyCash).

Platforma ma obecnie kilka tysięcy użytkowników, którzy wykorzystywali ją w okresie próbnym, Aplikacja działa w systemach iPhone, Android, Symbian, Java i Windows Mobile oraz, już wkrótce, BlackBerry. Jest też dostępna przez stronę internetową.

Dołącz do dyskusji: SkyCash może trafić na GPW, kolejna runda finansowania jeszcze w 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl