SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

SkyEurope Airlines zamawia do 32 samolotów Boeing 737-700

Boeing zdobywa największe zamówienie na samoloty z Europy Środkowej

SkyEurope Airlines złożyła zamówienie na 32 nowe Boeingi serii 737-700. Porozumienia podpisane przez firmy Boeing oraz GE Commercial Aviation Services zawierają gwarantowane zamówienie na 16 maszyn, które maja być dostarczone w 2006 i 2007 a także 16 opcji na zakup maszyn, które maja być dostarczone w 2008 i 2009. Z 16 zamówionych samolotów, 12 maszyn sfinansowane będzie przez GECAS.

Całkowite zamówienie na nowe samoloty wycenione jest na 880 milionów USD wg cennika, oraz na 1,76 miliarda USD w przypadku wykorzystania opcji na zakup. SkyEurope, Boeing oraz GECAS podpisały juz ostatnie dokumenty w sprawie umowy. Z 16 zamówionych maszyn, 12 będzie wyleasingowane od GECAS, którego baza operacyjna jest w Shannon, w Irlandii. Sześć maszyn pochodzić będzie z istniejącego kontyngentu a dodatkowe 6 samolotów Boeing 737-700 GECAS zamówił w celu wyleasingowanie ich SkyEurope.

Pierwszy nowy 737-700 wejdzie do floty SkyEurope w lutym 2006 roku. Samolot posiadał będzie silniki CFM56-7B produkowane przez CFMI oraz wyposażony będzie w dodatkowe, wygięte ku górze końcówki – winglet – umożliwiające oszczędności zużycia paliwa, a dostarczone przez Aviation Partners Boeing (APB).  Kabina będzie skonfigurowana na 149 skórzanych foteli.

„Dogłębne i dokładne analizy, bardzo interesująca oferta Boeing’a a także nasze doświadczenie z operacji na samolotach 737, przekonały nas, iż Next-Generation 737 jest najlepszym samolotem, umożliwiającym realizację planów naszego rozwoju”, powiedział Christian Mandl, CEO i współzałożyciel SkyEurope.

Alain Skowronek, współzałożyciel i prezes SkyEurope dodał: „Nasze zamówienie opiewające na do 32 nowych Boeing’ów 737 wzmocni przewidywalność naszej szybko rozwijającej się firmy, zarówno w sensie wyceny jak i dostępności samolotów. SkyEurope skorzysta z wydajności Next Generation 737, w szczególności z niższego zużycia paliwa, niższych cen utrzymania ale równocześnie z wysokiej niezawodności umożliwiającej zwiększenie utylizacji.”

Firmy SkyEurope, Boeing i GECAS uczciły zamówienie samolotów, podczas spotkania wczoraj w Bratysławie:

“Wyczulony zmysł biznesowy, wprowadzony w życie udany biznes model oraz niskie ceny przewozów sprawiają, iż SkyEurope jest bardzo dobrze zpozycjonowane na rynku.” powiedział Marlin Dailey, vice prezes sprzedaży na Europę i Azję Środkową w Boeing Commercial Airplanes.  “737 przyniesie SkyEurope duże zyski.” Dodał Scott Carson, vice prezes ds. Sprzedaży Boeing Commercial Airplanes.

Boeing przewiduje, że kraje z Europy Środkowej będa potrzebowały ok. 570 nowych maszyn wartych ok. 30,6 miliarda USD w przeciągu najbliższych 20 lat. Samoloty typu single-aisle zabierające ok 100 – 150, takie jak 737, pasażerów będą stanowiły 72% tego rynku. Dziewięć procent rynku przypadnie w udziale samolotom typu twin-aisle takim jak Boeing 777 i 787, a pozostałą część rynku opanują regionalne samoloty odrzutowe.

„Jesteśmy zadowoleni z rozszerzenia współpracy ze SkyEurope, poprzez leasing samolotów next-generation Boeing 737 przewoźnikowi nisko-kosztowemu z szybko wzrastającego rynku Europy Środkowej” powiedział senior vice president i region manager, Europe firmy GECAS.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: SkyEurope Airlines zamawia do 32 samolotów Boeing 737-700

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl