SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Slack z rynkową wyceną 5 miliardów dolarów może zmienić właściciela, wśród potencjalnych kupców jest Amazon

Internetowy startup Slack oferujący platformę komunikacyjną dla biznesu chce pozyskać kolejne 500 milionów dolarów finansowania. To zwiększyłoby jego wycenę do kwoty 5 miliardów. Slack jest atrakcyjnym celem do przejęcia, a w kolejce potencjalnych kupców do Microsoftu, Google i Salesforce dołączył ostatnio Amazon.

Article

O zainteresowaniu Amazona w zakupie platformy Slack poinformował serwis Bloomberg opierając na własnych źródłach informacji.

Według doniesień niepotwierdzonych oficjalnie przez żadną ze stron Amazon rozważa w swoich planach przejęcie Slacka, mówi się o 9 mld dol. jako możliwej kwocie transakcji.

Slack jest obecnie w trakcie kolejnej rundy finansowania, która w założeniach ma mu przynieść dodatkowe 500 mln dol. W wypadku powodzenia rynkowa wycena startupu może sięgnąć kwoty 5 mld dol.

Ostatnia duża inwestycja w Slacka miała miejsce w ub.r., kiedy serwis zasilił kwotą 200 mln dol. fundusz Thrive Capital Management LLC podnosząc wartość startupu do 3,8 mld dol.

Już wcześniej zainteresowanie zakupem Slacka przejawiało kilka koncernów m.in. Microsoft, Google i Salesforce. Teraz zgodnie z nieoficjalnymi doniesieniami dołączył do nich koncern Amazon, choć według wcześniejszych deklaracji Stewarta Butterfielda, szefa Slacka zamierza on utrzymać niezależność firmy na rynku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Slack z rynkową wyceną 5 miliardów dolarów może zmienić właściciela, wśród potencjalnych kupców jest Amazon

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl