SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rachoń i Cenckiewicz z Nagrodą Wolności Słowa „GPC”. „Rycerze, co prawdy się nie boją”

- Mamy do czynienia z takimi dziennikarzami, którzy nie boją się prawdy. Sławomir Cenckiewicz i Michał Rachoń poświęcili wiele, by to, co miało być przed nami skrywane, było jawne – mówił podczas gali 12-lecia „Gazety Polskiej Codziennie” jej redaktor naczelny i założyciel, Tomasz Sakiewicz. Rachoń z Cenckiewiczem odebrali Nagrodę Wolności Słowa od „GPC”, zaś listy z gratulacjami z okazji jubileuszu przysłali m.in. premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

Sławomir Cenckiewicz i Michał Rachoń z Nagrodą Wolności Słowa Fot. GPC Article

W środę „Gazeta Polska Codziennie” świętowała swoje 12-latecie istnienia. - Mieliśmy pożyczone pieniądze na miesiąc działalności. Po miesiącu okazało się, że mamy metody, by istnieć dalej. Wielu z tych, którzy mówili, że nie mamy szans, znikło z rynku, a my wciąż trwamy – tak początki pisma wspominał podczas gali szef dziennika i jeden z jego założycieli, Tomasz Sakiewicz

Listy gratulacyjne dla “GPC” przysłali: prezes PiS Jarosław Kaczyński (odczytała go w jego imieniu członkini Rady Mediów Narodowych Joanna Lichocka) oraz premier Mateusz Morawiecki (ten list odczytał min. Jarosław Sellin). Z kolei gratulacje od marszałek Sejmu Elżbiet Witek odczytała wicemarszałek Małgorzata Gosiewska

Nagrodzeni twórcy “Resetu” 

Podczas gali wręczono także Nagrodę Wolności Słowa „GPC”: przypadła ona twórcom serialu „Reset”, czyli Michałowi Rachoniowi i Sławomirowi Cenckiewiczowi. – Dziennikarz ma w sobie coś z rycerza. Ten jeden element z rycerstwa, czyli odwaga, został podarowany temu zawodowi. Dziennikarz ma prawo się pomylić, ma prawo nie mieć racji, ale nie ma prawa nie być odważnym. Mamy tu do czynienia z takimi, którzy nie boją się prawdy. Sławomir Cenckiewicz i Michał Rachoń poświęcili bardzo wiele, by to, co miało być przed nami skrywane, było jawne - mówił w laudacji Sakiewicz. 

– Zrobiliśmy ten serial z miłości dla prawdy, ale nie zrobiliśmy go sami. Nawet nie we dwóch, ale w całym zespole – odpowiadał Cenckiewicz, po czym na scenę wszedł cały zespół „Resetu": Lucjan Ołtarzewski, Radosław Matczuk, Sylwester Gołoś, Marcin Gula, Krystian Krawiel oraz Łukasz Cięgotura.

Na scenie pojawił się całyzespół, przygotowujący “Reset”. Fot. GPC

Jak to się ogląda?

Cykl „Reset 2” w TVP Info i TVP1 oglądać można we wtorki o godz. 21.10, począwszy od 22 sierpnia br. Audycję na obu antenach śledzi sumarycznie 1,36 mln widzów. Przekłada się to na 12,74 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 5,92 proc. w grupie 16-49 oraz 7,34 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement , do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl. 

W TVP Info „Reset” śledzi średnio 806 tys. widzów (odpowiednio 7,33 proc., 3,10 proc. i 3,96 proc. udziału). Z kolei w TVP1 jest to 555 tys. osób (5,40 proc., 2,82 proc. i 3,38 proc.).

Z kolei cały pierwszy sezon „Resetu” (emitowany w poniedziałki o godz. 21.30, w okresie od 12 czerwca do 24 lipca br.) w TVP1 i TVP Info oglądało 1,54 mln widzów. Przełożyło się to na 15,10 proc. udziału 4+, 6,36 proc. w 16-49 oraz 8,41 proc. w 16-59.

Dołącz do dyskusji: Rachoń i Cenckiewicz z Nagrodą Wolności Słowa „GPC”. „Rycerze, co prawdy się nie boją”

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WSTYD!!!!
Totalna żenada i kompromitacja. Złamanie wszelkich standardów. 100% DEZINFORMACJA. Podręcznikowy FAKE NEWS
38 12
odpowiedź
User
Jan
Przecież to śmiech na sali. PRL Bis.
0 0
odpowiedź
User
.
Sami sobie przyznali a zapłacił za to Orlen.
38 11
odpowiedź