SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sławomir Stępniewski na czele Dentsu Aegis Network w regionie CEE

Koncern marketingow Dentsu Aegis Network wprowadza nową strukturę swojej działalności w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Szefem firmy w Europie Środkowo-Wschodniej będzie Sławomir Stępniewski, jednocześnie nadal będzie zarządzał jej polskim oddziałem.

Sławomir Stępniewski, prezes iProspect Polska i Carat PolskaArticle

W ramach reorganizacji od początku maja Dentsu Aegis Network dzieli swój dawny klaster NCE (Kraje Nordyckie i Centralna Europa) na trzy regiony: CEE (Europa Środkowo-Wschodnia), Europa Północna oraz DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria).

Tym pierwszym będzie zarządzał Sławomir Stępniewski. Oprócz Polski w skład regionu CEE wchodzą Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Chorwacja i Bałkany. Do Stępniewskiego raportować będą Maria Grachnova, CEO Dentsu Aegis Network Bułgaria, Rumunia i Bałkany oraz Petr Chajda - zarządzający oddziałami firmy w Czechach, na Słowacji i Węgrzech.

W ramach regionu CEE koncernu nowe funkcje będą też pełnić Agata Kaczmarska (chief people officer), Tomasz Dziekan (chief operations officer), Ewa Woroszył (chief financial officer).

- Okoliczności w których się znaleźliśmy wymagają współpracy ponad granicami państw i proaktywnej koncentracji na wsparciu naszych klientów. Jestem pewien, że wraz z Mariją i Petrem wykorzystamy nasze silne strony dla naszych lokalnych i europejskich wyzwań. Łączy nas nie tylko bliskość kulturowa, ale także podobieństwa gospodarcze - komentuje Sławomir Stępniewski.

Stępniewski nadal będzie CEO polskiego oddziału Dentsu Aegis Network.

Region koncernu Europa Północna obejmuje kraje nordyckie, bałtyckie i Beneluksu. Jego szefem będzie Paal Fure, który pozostanie na stanowisku CEO firmy w Norwegii. Natomiast regionem DACH będzie zarządzała Ulrike Handel, szefowa firmy w Niemczech.

Pozostałe klastry Dentsu Aegis Network w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie pozostaną bez zmian. Są to: Wielka Brytania i Irlandia, FMENAT (Francja, Bliski Wschód i Północna Afryka, Turcja), ISSA (Hiszpania, Afryka Subsaharyjska), Europa Południowa (Włochy, Izrael, Grecja) oraz państwa CIS (Wspólnota Niepodległych Państw).

Dentsu rósł dzięki przejęciom, organiczne wyniki w dół

Koncern Dentsu Aegis Network w pierwszych trzech kwartałach ub.r. osiągnął wzrost wpływów o 3 proc. do 746,61 mld jenów oraz zysku EBITDA o 2,8 proc. do 105,02 mld jenów.

W regionie EMEA organiczna dynamika wpływów koncernu (bez uwzględnienia przejęć) wyniosła 0,2 proc. w dół. Firma uzasadniła to malejącymi wynikami w Wielkiej Brytanii, Francji, Norwegii i Szwecji, przy wzroście w Niemczech oraz dwucyfrowym wzroście w Szwajcarii i Rosji.

W regionie Azji i Pacyfiku (bez Japonii) organiczne wyniki Dentsu Aegis Network zmalały o 9,7 proc. (głównie wskutek słabych danych w Chinach i Australii), na macierzystym dla firmy rynku japońskim - o 0,9 proc., natomiast w Ameryce Północnej i Południowej nastąpił wzrost o 2,7 proc. (m.in. dużym wzrostom wyników agencji Carat, Merkle, Vizeum and Dentsu X).

W ostatnich tygodniach Dentsu Aegis Network poinformował, że według wstępnych danych w czwartym kwartale ub.r. jego przychody organicznie zmalały o 4 proc. Uzasadniono to niższymi wynikami w Australii, Brazylii, Chinach, Francji i Wielkiej Brytanii.

Na początku kwietnia w związku z recesją gospodarczą spowodowaną pandemią koronawirusa zarząd Dentsu Aegis Network obniżył swoje wynagrodzenie. - W wyniku wpływów biznesowych COVID-19 aktywujemy zestaw środków oszczędnościowych w całej firmie w celu zapewnienia ciągłości biznesowej i zabezpieczenia środków utrzymania naszych ludzi na całym świecie - poinformowano w oświadczeniu.

Dentsu Aegis Network w 145 krajach zatrudnia 45 tys. osób.

Dołącz do dyskusji: Sławomir Stępniewski na czele Dentsu Aegis Network w regionie CEE

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Anna
Gratulacje
odpowiedź
User
Marek
Gratulacje!!
odpowiedź
User
george prosto z drzewa
No proszę, ten poczciwy Pan Sławek z Ligi+ Extra :)
odpowiedź