SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Słuchacze Dwójki bronią swojej rozgłośni

Fani Dwójki zwracają się do władz Polskiego Radia o powstrzymanie się od działań ograniczających odbiór programu.

„Niżej podpisani wyrażają zdecydowany sprzeciw wobec działań Zarządu Polskiego Radia” – czytamy w liście otwartym słuchaczy Dwójki skierowanym do władz.

Chodzi o decyzję Zarządu dotyczącą odebrania Dwójce jej wysokiej jakości częstotliwości i przekazanie ich Programowi Pierwszemu, w wyniku czego ograniczy się zasięg i jakość emisji Dwójki.

Wczoraj w tej sprawie wyszło oświadczenie ze strony Polskiego Radia, w którym czytamy:

„Uzyskanie przez Program 1 możliwości dotarcia na falach UKF do ponad 90% mieszkańców kraju spowoduje ok. 20% ograniczenia tej możliwości słuchaczom Programu 2 i Polskiego Radia Bis. Aby zapobiec negatywnym skutkom takiego rozwiązania Polskie Radio uruchomi w najbliższych miesiącach niekodowaną emisję satelitarną swoich programów. Ma to szczególnie ważne znaczenie dla słuchaczy radiowej Dwójki, bowiem cyfrowy sygnał znacznie poprawi jakość odbioru zwłaszcza oferty muzycznej”.

Decyzje Zarządu są podyktowane względami finansowymi. Jedynka Polskiego Radia jest od lat finansowym katalizatorem rozgłośni PR, ciągle docierając tylko do 50% mieszkańców kraju.
 
Słuchacze radia, wskazując na silną rolę Dwójki jako animatora kultury, uważają, że w wyniku powyższych posunięć obniżony zostanie poziom kulturalny społeczeństwa, osłabienie twórcza aktywność artystów. Apelują do KRRiT o podjęcie prac nad ustawą regulującą ściągalność abonamentu radiowo-telewizyjnego, co miałoby poprawić złą sytuację finansową w rozgłośniach PR.

Polskie Radio szukając oszczędności planuje w najbliższym czasie zwolnić blisko 300 osób.

Sygnatariusze listu apelują również o rozwiązanie problemu finansowania Polskiej Orkiestry Radiowej w Warszawie i Chóru Polskiego Radia w Krakowie, funkcjonujących od niemal 60 lat. Z nieoficjalnych informacji wynika, że oba borykają się z problemami finansowymi.

Pod listem protestacyjnym można podpisywać się wchodząc na stronę www.sygnatariusze-radio.com.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Słuchacze Dwójki bronią swojej rozgłośni

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl