SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Słuchacze krytykują zmiany w Radiu PiN. Dariusz Grzywaczewski: Korekta playlisty po analizie badań

Radio PiN od początku roku gra muzykę popową. Słuchacze krytykują zmiany w playliście. - Dodaliśmy utwory dynamiczne, ale nadal będziemy dostarczać muzykę ze znakiem selekcji Radia PiN - mówi Wirtualnemedia.pl Dariusz Grzywaczewski, prezes rozgłośni.

Dariusz Grzywaczewski Article

Jak już informowaliśmy, Radio PiN nadające dotąd głównie jazz i chillout, na początku stycznia br. zdecydowało się poszerzyć playlistę o utwory popowe (więcej na ten temat) Stacja przechodzi też poważne zmiany ramówkowe - PiN zrezygnował z części audycji autorskich i staje się radiem informacyjnym z czterema głównymi pasmami dziennymi (przeczytaj o tym tutaj). Zaczynają się w nim też pojawiać programy realizowane we współpracy z Polsat News. Radio PiN podobnie jak Telewizja Polsat należy bowiem do Zygmunta Solorza-Żaka.

Zmiany nie podobają się słuchaczom Radia PiN. Na profilu Facebookowym rozgłośni ciągle pojawiają się krytyczne głosy.

- PIN popełnia muzyczne harakiri! Boże, słuchasz i nie grzmisz?! - pisze Żaklina. - Niepokoi mnie zejście z anteny ważnych audycji, które miały swoje miejsce przez lata w Państwa ramówce, szczególnie że nie wiem co proponują Państwo w zamian - etnofaza, uchem po mapie, dawna audycja Sztaby, Ulewicza i Passent… Z zadziwieniem słucham czasem na antenie kawałków bardzo pop, od których uciekłam z innych stacji - zauważa Sylwia, która jednak chwali część zmian. - Fajnie, że wprowadzacie obok tematów stricte biznesowych elementy life stylowe jak Rezerwat, oby tylko nie przeszły wasze audycje tematyczne w product plejsment sponsorów i korporacji - pisze.

>>> Dariusz Grzywaczewski: rynek radiowy jest nasycony i trudny

Niezadowoleni słuchacze utworzyli fanpage na Facebooku o nazwie „Chcemy starego dobrego Radia PiN”. Userzy dodają na tablicę linki do utworów, które pamiętają z anteny rozgłośni.

Prezes Radia PiN Dariusz Grzywaczewski cieszy się, że zmiany wywołały odzew u słuchaczy. - Dobrze, że pojawiają się krytyczne komentarze, bo to oznacza, że ludzie słuchają PiN-u i są z nim związani - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Dariusz Grzywaczewski. - To również dobra okazja, aby poznać słuchaczy. Robimy radio dla nich, dlatego wszelkie opinie na temat PiN-u są ważne. Będziemy się w nie wsłuchiwać przy udoskonalaniu playlisty czy ramówki - dodaje.

W opinii prezesa Radia PiN, nie można mówić o całkowitej wymianie playlisty, gdyż stacja rozszerzyła ją o nowe pozycje. - Utwory, które można było usłyszeć na antenie PiN-u dwa miesiące temu nadal są grane. Dodaliśmy utwory bardziej dynamiczne. Ale nadal będziemy dostarczać muzykę ze znakiem selekcji Radia PiN - podkreśla Dariusz Grzywaczewski i zapewnia, że PiN nie wycofa się z wprowadzanych zmian. Korekta playlisty nastąpiła bowiem po analizie wyników badań fokusowych, przeprowadzonych na samych słuchaczach. - Wynikało z nich, że potrzebują oni muzyki lepiej dostosowanej do ich życia - konkluduje.

Zdaniem Grzywaczewskiego, współpraca Radia PiN z Grupą Polsat była konieczna. - Czas pojedynczych mediów minął z uwagi na koszt kontentu - zauważa prezes rozgłośni. - Obecna technologia daje możliwości dystrybucji kontentu. Trzeba go jednak dostosować do wysokiej jakości. PiN chce dostarczać słuchaczom jak najwyższą jakość, dlatego współpracuje z dużym nadawcą jakim jest Polsat - dodaje.

Z danych Radio Track wynika, że średni udział Radia PiN w rynku w 2013 roku wyniósł 0,1 proc. (zobacz szczegółowe dane).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Słuchacze krytykują zmiany w Radiu PiN. Dariusz Grzywaczewski: Korekta playlisty po analizie badań

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tamtaramtatam
Sukces osiągnięty. Muzyka w radiu nadal zniechęca do dłuższego słuchania, ale przynajmniej nie powoduje odruchu wymiotnego. Ogromny sukces
23 13
odpowiedź
User
mssr
a może te badania są błędne?? ;)
24 8
odpowiedź
User
MRadar
Te badania fokusowe to śmieci. Są na nich te same osoby, skrzykniete przez tych co je robia, znajomi, rodzina, kolezanki żeby dostali za to kase.
Nigdy nie sluchali danej stacji, odpowiadają według schematu żeby z połykiem zadowolić zleceniobiorce.
Widać dysproporcję między opinią słuchaczy PIN a tego fokusowego towarzystwa wzajemnej adoracji. "...Korekta playlisty nastąpiła bowiem po analizie wyników badań fokusowych, przeprowadzonych na samych słuchaczach..."
34 9
odpowiedź
User
Pa-Pa-Pin
Szkoda, że kierownictwo PIN uznało, że należy poświęcić charakter marki i dołączyć do 30 innych stacji grających pop w profilu CHR.
Słuchałem tej stacji z przyjemnością przez ostatnie kilka lat. Po kilka godzin dziennie. Playlista była wyjątkowo przystępna i przynajmniej nie przeszkadzała, audycje autorskie potrafiły wciągnąć i były na odpowiednio wysokim poziomie - można było się wiele dowiedzieć, a to w dzisiejszych czasach kiczu i polityki wyższości słupków nad kontentem nie częste. Być może Państwo kiedyś zrozumieją że takie zmiany to droga donikąd?
24 8
odpowiedź
User
smiechu warte
eheheh...zaklinanie rzeczywistości. Chcą wmówić, że grają to, co do tej pory ubarwione nową muzą...niezły bullsh1t

marnie i mieeernie, ale jaki prezes, takie wyniki
17 8
odpowiedź