SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Słuchacze niezadowoleni ze zmian w Trójce wywindowali „Kocham wolność” na szczyt „Polskiego Topu Wszech Czasów”

Pierwsze miejsce w prezentowanym we wtorek w radiowej Trójce „Polskim Topie Wszech Czasów” zajęła piosenka „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni. Stało się tak dzięki akcji zorganizowanej na fanpage’u „Ratujmy Trójkę” zrzeszającym słuchaczy niezadowolonych z ostatnich zmian w rozgłośni.

fot. polskie radio Article

Akcję głosowania na „Kocham wolność” ogłoszono na fanpage’u „Ratujmy Trójkę” 17 kwietnia. - Pokażmy, że jesteśmy wyjątkowo zmobilizowaną i zjednoczoną grupą słuchaczy, którzy nie odwrócą się od Trójki tylko dlatego, że nowy Zarząd zapowiada i przeprowadza w niej zmiany! To ważne, abyśmy w tym wyjątkowym czasie byli w stanie porzucić swoje prywatne preferencje i faworytów. Dziś liczy się nasza jedność! - wyjaśnił administrator fanpage’a. - Istotne, abyśmy głosowali na ten JEDEN JEDYNY utwór, bo dzięki temu ma on szansę wyprzedzić inne i znaleźć się na samym TOPIE - zachęcał.

 

Fanpage „Ratujmy Trójkę” działa od początku br., tuż przed wejściem w życie tzw. małej nowelizacji ustawy medialnej, w efekcie której zmieniły się zarządy i rady nadzorcze mediów publicznych (nowe powołał minister skarbu państwa). Z Trójki odeszła poprzednia dyrektor Magda Jethon, powołana na to stanowisko Paulina Stolarek-Mara zrezygnowała po miesiącu, natomiast od początku kwietnia dyrektorem jest Adam Hlebowicz, a jego zastępczynią Sylwia Krasnodębska. Od lutego poranny „Salon polityczny Trójki” zamiast Marcina Zaborskiego prowadzi Paweł Lisicki, natomiast w marcu zwolniono ze stacji Jerzego Sosnowskiego.

Pod koniec marca na profilu wystosowano apel do prezes Polskiego Radia Barbary Stanisławczyk o cofnięcie zmian w Trójce. Petycję podpisało ponad 41 tys. osób.

We wtorek przez cały dzień w Trójce emitowany był „Polski Top Wszech Czasów”, złożony ze 100 piosenek wybranych przez słuchaczy stacji. Na pierwszym miejscu znalazła się właśnie „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni, która w zeszłorocznym zestawieniu była na 27. pozycji.

Fanpage „Ratujmy Trójkę” ma obecnie 45 tys. użytkowników.

 

Według danych Radio Track w pierwszym kwartale br. udział Trójki w rynku radiowym pod względem słuchalności wyniósł 8,6 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Słuchacze niezadowoleni ze zmian w Trójce wywindowali „Kocham wolność” na szczyt „Polskiego Topu Wszech Czasów”

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jaro
;-))
13 21
odpowiedź
User
ssss
Chyba każdy wie,że telewizją kodowców jest tvn24 a stacją radiową właśnie trójka. Lewactwo w tych mediach sączy się dużymi dawkami, lecz lewicowe komuszki właśnie tego potrzebują.
24 72
odpowiedź
User
Agatchen
Widać, że pan/i ssss dawno trójki nie słuchał/a.... Lewactwo pana Lisickiego w szczególności poraża....
52 11
odpowiedź
User
frant
'Kocham Wolność' w zeszłym roku zajmowało 24 pozycję, a nie 27.
Słuchacze Trójki to jacyś dziwni bardzo są, protestują zawsze gdy ktoś psuje ich Radio.
Byłem na Myśliwieckiej gdy rządził Laskowski, byłem za Sobali, teraz też pójdę.
To taka nowa świecka tradycja, kiedyś praprawnuki zaniosą mnie tam, a ja drżącą ręką będę wygrażał laską i seplenił ŁAPY PRECZ OD TRÓJKI !!! - DOTYCZY POLITYKÓW, bo te pierdo...e szuje nigdy Jej nie odpuszczą.
56 11
odpowiedź
User
Zażenowany
"Jarek" przejmie się tą infantylną akcją tak samo, jak "Pani Magda" przejmowała się protestami ws. Kordowicza, CSM, marnych miejsc wartościowych audycji autorskich w ramówce (skutkiem - odejścia Miki i Kosiaka). Top i... po Topie. Mamy kolejny dzień z reszty życia słuchaczy. Było, minęło, a Trójka na równi pochyłej nie od ostatnich wyborów... lecz od prawie 16 lat.
26 22
odpowiedź