SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Słuchacze Trójki szykują pikietę przeciw zmianom w stacji, solidaryzują się z dziennikarzami

Na fanpage’u „Ratujmy Trójkę”, zrzeszającym słuchaczy niezadowolonych z ostatnich zmian w rozgłośni, ogłoszono pikietę przed siedzibą stacji. Ma to być gest solidarności z pracownikami rozgłośni, których objęły roszady personalne. Udział w pikiecie zadeklarowało już ponad 300 osób.

fot. polskie radio Article

Ogłoszona w zeszłym tygodniu pikieta ma odbyć się przed siedzibą Trójki w niedzielę 26 czerwca w godz. 12-15. - Będzie wyrazem wsparcia dla zwolnionych i oddelegowanych Dziennikarzy Programu Trzeciego, a także tych, którzy mogą nadal walczyć o Trójkową jakość - podano.

- W związku z kolejnymi zwolnieniami i zmianami personalnymi w Trójce oraz pojawiającymi się coraz częściej głosami, że Trójkę powinno się bojkotować, postanowiliśmy pokazać nasze pełne wsparcie zarówno dla zwolnionych/oddelegowanych Dziennikarzy, tych, którzy odeszli z powodu sytuacji w Trójce, jak i tych - i to będziemy podkreślać - którzy nadal w Trójce pracują i robią wszystko, co mogą, aby Trójka zachowała swój specyficzny charakter. Sprzeciwiamy się bojkotowaniu Trójki - wyjaśniła osoba prowadząca fanpage w odpowiedzi na pytania portalu Wirtualnemedia.pl.

Fanpage „Ratujmy Trójkę” utworzono na początku stycznia br., kiedy weszła w życie tzw. mała nowelizacja ustawy medialnej, w efekcie której zmieniły się zarządy i rady nadzorcze mediów publicznych (nowe powołał minister skarbu państwa). W Trójce Magdę Jethon na stanowisku dyrektora na krótko zastąpiła Paulina Stolarek-Mara, a po jej rezygnacji tę funkcję od początku kwietnia pełni Adam Hlebowicz.

W marcu ze stacji zwolniono Jerzego Sosnowskiego, mimo sprzeciwu całego jej zespołu, a z początkiem maja pożegnano się z kierownikiem redakcji aktualności Grażyną Mędrzycką-Gęsicką i jej zastępcą Tomaszem Ławnickim (dziennikarzy czytających serwisy informacyjne przesunięto do Informacyjnej Agencji Radiowej).

Z drugiej strony w lutym rozmowy o tematyce politycznej zaczął prowadzić Paweł Lisicki, w maju do prowadzących „Klub Trójki” dołączył Grzegorz Górny, a na początku czerwca - Piotr Semka. W zeszłym tygodniu ze swojej audycji w stacji zrezygnował Jerzy Owsiak.

- Ponadto będzie to pikieta wyrażająca nasz sprzeciw wobec tych zmian, których dokonano na antenie na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, a także pokazująca, że nie będzie cichego przyzwolenia słuchaczy na dalsze zmiany działające na szkodę Programu Trzeciego - zapowiada administrator „Ratujmy Trójkę”.

Na fanpage’u w marcu wystosowany poparty przez 41 tys. użytkowników apel do prezes Polskiego Radia Barbary Stanisławczyk o cofnięcie zmian w Trójce. Natomiast w kwietniu zachęcano do głosowania na piosenkę „Kocham wolność” w „Polskim Topie Wszech Czasów”, w efekcie czego zajęła ona pierwsze miejsce w zestawieniu.

„Ratujmy Trójkę” ma obecnie prawie 50 tys. użytkowników.

Według badania Radio Track, od lutego do kwietnia br. udział Trójki w rynku radiowym pod względem słuchalności wyniósł 8 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Słuchacze Trójki szykują pikietę przeciw zmianom w stacji, solidaryzują się z dziennikarzami

49 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maciej konserwatywny
Kilkuset nawiedzonych wyborców PO popikietuje sobie pod Myśliwiecką. :D A niech sobie pieski poszczekają, a kawarana i tak pojedzie dalej. :) Wierzę w nowego dyrektora Trójki, wierzę, że przewietrzy w tej stacji i zrobi wreszcie porządek!
66 67
odpowiedź
User
Jasnowidz
Trujka to dalej kodziarski radiowęzeł. Muzyka pudelrock i śmierdzące naftaliną hiciory- Niedzwieckiego. Omijam ich szerokim łukiem.
44 65
odpowiedź
User
Ciemnowic
Takie działania są przeciwskuteczne. Słubo to widzę. Niestety KARAWAN, nie mulić z karawana pojedzie dalej.
17 27
odpowiedź
User
pola
Komitet Obrony D tez bedzie bronił starego układu ???? Czemu nie bronia ludzi jak ich wywalaja z pracy ,ale nie są kolegami kolegów.
41 30
odpowiedź
User
a
Żenujące i głupie
43 29
odpowiedź