SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

RMF FM liderem słuchalności we Wrocławiu. TOK FM wyprzedziło Trójkę i Eskę

Liderem rynku radiowego we Wrocławiu w okresie od grudnia ub.r. do maja br. było RMF FM. Na podium znalazły się jeszcze TOK FM i Eska - wynika z najnowszej fali badań słuchalności radia.

fot. Shutterstock.comArticle

Z raportu Radio Track Kantar Polska opracowanego przez portal Wirtualnemedia.pl wynika, że w okresie od grudnia 2019 roku do maja 2020 roku na pozycji lidera rynku radiowego we Wrocławiu uplasowało się RMF FM. Średni dobowy udział stacji wyniósł 15,5 proc. (spadek względem analogicznego okresu rok wcześniej o 0,4 pkt. proc.).

Drugie miejsce zajęło TOK FM (wzrost z 7,4 proc. do 9,9 proc.), które przed rokiem było czwarte. Podium uzupełnia Eska, która spadła z miejsca drugiego (wzrost z 9,5 proc. do 9,6 proc.). Czwarte miejsce zajęła Trójka, która spadła z trzeciej pozycji (z 8,7 proc. do 8,4 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: RMF FM liderem słuchalności we Wrocławiu. TOK FM wyprzedziło Trójkę i Eskę

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wrocław
Dziwne te badania- zastanawia tak nagły wzrost słuchalności LUZ (tym bardziej że z uwagi na Korona wirusa pod koniec cyklu badawczego studentów było zdecydowanie mniej) a tymczasem wzrost o ponad 200%... Dodatkowo, tak "fantastyczny" wynik TokFm jest absolutnie nieprawdopodobny... Ciekawe jak w następnej fali wypadnie Trójka która wróciła na bardzo dobre "tory"
odpowiedź
User
swordfish
Tok FM podskoczyło, bo poprawili nadajniki. Na obrzeżach miasta mniej szumi, sygnał wyraźniejszy. Dodatkowo jest radiem informacyjnym, a w czasach kryzysowych (pandemia) jest zapotrzebowanie na bieżące wiadomości. Wzrost Luzu dziwny, bo nadajnik niskiej mocy i nisko położony. Słychać bardzo dobrze tylko w kampusie Politechniki Wrocławskiej. Chyba badanie przeprowadzono wśród odbywających kwarantannę w akademikach.
odpowiedź
User
BRAK SŁÓW
Dziwne te badania- zastanawia tak nagły wzrost słuchalności LUZ (tym bardziej że z uwagi na Korona wirusa pod koniec cyklu badawczego studentów było zdecydowanie mniej) a tymczasem wzrost o ponad 200%... Dodatkowo, tak "fantastyczny" wynik TokFm jest absolutnie nieprawdopodobny... Ciekawe jak w następnej fali wypadnie Trójka która wróciła na bardzo dobre "tory"


Uważasz, że Trójka wraca na bardzo dobre tory, kiedy np. ciennikarz Łukawski wiadra wazeliny podlewa Rożkowi? Co to ma znaczyć, kiedy Marcinek Łukawski ustawicznie zapowiada, że na pytania będzie odpowiadał doktor Rożek czy doktor Tomasz ?

Wiesz ilu słuchaczy jest albo może być nieświadomych, że to nie jest lekarz, a tylko fizyk, który ma stopień naukowy z fizyki, w dodatku uzyskany prawie dwie dekady temu? Rożek rozwija się.... naukowo w mediach?

Łukawski nie wie, że słowo doktor ma nie tylko jedno znaczenie i wprowadza w błąd opinię publiczną tak przedstawiając Rożka? Taka manipulacja informacjami jest niedopuszczalna, bo temu fizykowi słuchacze zadają poważne medyczne pytania, a ten w swoim kosmicznym zadufaniu nie tylko nie prostuje, że nie jest lekarzem, ale pseudonaukowo na nie odpowiada.

Posłuchaj odpowiedzi na zadawane pytania, a sam przyznasz, że ten "ogarniający" wszystkie tematy to raczej celebryta popularnonaukowy , który w swoich odpowiedziach osiąga poziom kosmicznego absurdu, ciennikarz Łukawski poziom kosmicznego wazeliniarstwa i niewiarygodności, a nie reagujący na taką sytuację dyrektor Strzyczkowski poziom kosmicznej żenady w "odnawianiu" anteny.

P.S. O "radiowym" głosie Rożka nawet nie wspominam.
odpowiedź
User
też fizyk
Mnie też zastanawia niewywalenie Rożka przy okazji odnawiania Trójki. Fizykiem to on był, ale słabym i dawno temu, a teraz wypowiada się na absolutnie każdy temat popełniając mnóstwo błędów, nawet w dziedzinie, którą teoretycznie powinien znać czyli w fizyce. Rożka sprowadzono w 2016 do Trójki, bo jest z "Gościa Niedzielnego" czyli "swój" prawicowy. Jego zadaniem było wypełnienie czasu antenowego należnego przeglądowi prasy - pamiętacie poranną "Zapraszamy do Trójki" z 2015? Kilka przeglądów prasy, z zagraniczną włącznie i spotkanie z komentatorami. Później kastrowano tę audycję bezlitośnie, a dzisiaj Kuba tego nie odkręca i mam o to żal do niego.
odpowiedź
User
też fizyk
Dodam jeszcze, że Rożek naukowcem nie jest. Był nim kiedyś. Z resztą opuścił Uniwersytet Śląski w niejasnych okolicznościach, a jego opowieści o tym są równie wiarygodne jak opluwanie Jerzego Sosnowskiego. Błędy popełniane w "Pytaniach z Kosmosu" to chyba już legenda w środowisku, szczególnie te dotyczące fizyki - np. że gaz elektronowy odpowiada za przewodnictwo cieplne metali, naprawdę paradne!
odpowiedź