SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Smart Assistant, Smart Storage i 500 Multimedia Controller - nowe produkty Smart Home Lenovo na CES 2017 (wideo)

Podczas targów CES 2017 (Consumer Electronics Show) w Las Vegas firma Lenovo zaprezentowała swoje podejście do produktów Smart Home, ogłaszając trzy nowe produkty: Smart Assistant, Smart Storage i 500 Multimedia Controller.

Lenovo Smart Assistant Article

Lenovo Smart Assistant to cyfrowy asystent osobisty działający z chmurowymi usługami głosowymi Amazon Alexa, który powstał we współpracy z firmą Amazon. Rozpoznaje on polecenia głosowe i używa usługi Alexa, której mózg znajduje się w chmurze, do wyszukiwania w internecie, odtwarzania muzyki, tworzenia list, aktualizacji kalendarza i innych zadań.

Urządzenie wyposażono w osiem dookólnych mikrofonów pola dalekiego z funkcjami tłumienia hałasu i echa akustycznego, które rejestrują polecenia głosowe użytkowników z odległości 5 m.

Lenovo Smart Assistant działa z produktami Lenovo do inteligentnego domu, a także urządzeniami innych producentów. Dostępna jest też wersja specjalna Harman Kardon.

Lenovo Smart Assistant będzie dostępny od maja 2017 r., w wersji jasnoszarej, zielonej i pomarańczowej, w cenie od 129,99 USD. Lenovo Smart Assistant Harman Kardon Edition będzie dostępny od maja 2017 r. w cenie 179,99 USD.

Lenovo Smart Storage to urządzenie pamięci masowej o pojemności 6 TB, z dwuzakresowym dostępem bezprzewodowym i możliwością automatycznej synchronizacji z innymi urządzeniami. Lenovo Smart Storage zostało opracowane z myślą o bezpieczeństwie danych i dostępie w trybie P2P (peer-to-peer) do zapisanych na nim zdjęć, muzyki, dokumentów oraz innych plików. Wbudowane oprogramowanie może uporządkować całą bibliotekę zdjęć na podstawie rozpoznanych twarzy.

Pamięć Lenovo Smart Storage będzie dostępna od maja 2017 r. w cenie od 139,99 USD.

Lenovo 500 Multimedia Controller to bezprzewodowa klawiatura z myszą, która mieści się w dłoni. Jako urządzenie typu HID (Human Interface Device), usprawnia interakcję z komputerem, internetem i telewizorem. Obszar klawiatury działa także jako pojemnościowy panel wielodotykowy do systemu Windows 10 z obsługą gestów. Dzięki temu użytkownicy mogą pisać kciukami jak na zwykłej klawiaturze lub przeciągać palcami po powierzchni urządzenia.

Kciukami można dotrzeć do każdego klawisza 500 Multimedia Controllera, a także sterować panelem dotykowym bez przekładania urządzenia. Konstrukcja kontrolera umożliwia stosowanie gestów i kliknięć potrzebnych do wybierania menu, przeglądania zawartości i otwierania aplikacji.

Urządzenie waży 141 g, ma zakrzywiony korpus ułatwiający podnoszenie z płaskich powierzchni (np. blatów stołów i stolików) i działa bezprzewodowo z odległości do 20 m.

Lenovo 500 Multimedia Controller będzie dostępny od początku marca 2017 r. w cenie 54,99 USD.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Smart Assistant, Smart Storage i 500 Multimedia Controller - nowe produkty Smart Home Lenovo na CES 2017 (wideo)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
iŁukasz
Asystenci głosowi to ostatni element, którego brakowało w systemach Smart Home. Czekam z niecierpliwością co przyniesie w tym temacie 2017 rok i jakie działania podejmie najbardziej obiecująca w tym temacie polska firma Grenton !!!
8 8
odpowiedź