SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Smart Car Biznes - inteligentne zarządzanie samochodami dla firm w T-Mobile

T-Mobile wprowadził usługę inteligentnego zarządzania samochodami Smart Car Biznes do oferty przeznaczonej dla przedsiębiorców. Dzięki niej samochód sam poinformuje użytkownika o stłuczce, holowaniu czy samoistnie wykrytej usterce, a aplikacja pozwoli zgromadzić dane w jednym miejscu, także w przypadku wielu pojazdów.

Rozwiązanie Smart Car Biznes zamienia samochód w inteligentny pojazd, który dostarcza informacji dotyczących jego eksploatacji, położenia i bezpieczeństwa, a dodatkowo oferuje dostęp do Wi-Fi dla kierowcy i pasażerów. Technologia obsługiwana jest przez aplikację, która pozwala na gromadzenie danych z maks. 24 pojazdów, umożliwiając w ten sposób małym i średnim firmom zarządzanie całą flotą.

Smart Car Biznes składa się z dwóch elementów – urządzenia, które w samochodzie osobowym i dostawczym podpina się do znajdującego się w każdym modelu wyprodukowanym po 2001 r. portu OBD-II, oraz aplikacji T-Mobile Tracker, otrzymującej informacje wysyłane przez sprzęt. Cała usługa obejmuje cztery podstawowe obszary: dane techniczne, informację o położeniu samochodu, jego bezpieczeństwo i dostęp do sieci.

Dzięki powiadomieniu o aktualnej lokalizacji pojazdu przedsiębiorcy mogą zorientować się np. jak daleko dostawca znajduje się od sklepu, do którego wiezie towar, czy odnaleźć samochód na parkingu. Kolejną funkcją jest historia przejazdów z możliwością eksportu do pliku, pozwalająca zweryfikować, czy pracownik pojawił się o czasie u klienta, a także przeanalizować dotychczasowe podróże. Możliwe jest także ustawienie powiadomień dotyczących przekroczenia prędkości przez kierowcę, opuszczenia przez niego wyznaczonej strefy, stłuczki czy niskiego poziomu energii w akumulatorze.

Funkcja hotspotu Wi-Fi umożliwia zdzwonienie się przez komunikator z zagranicznym kontrahentem czy przesłanie dokumentacji. Do dyspozycji użytkownik otrzymuje co miesiąc 20 GB danych oraz pakiet 1 GB w obrębie Unii Europejskiej. Natomiast przedsiębiorcy posiadający odpowiedni abonament MagentaBiznes mogą korzystać ze współdzielonego internetu bez limitu pakietu danych. Aby połączyć się z siecią, należy wpisać hasło. Usługa jest też w razie potrzeby udostępniana pasażerom.

Przedsiębiorcy mogą kupić urządzenie za 19 zł z VAT na start, natomiast ich opłata miesięczna to 35 zł netto. Umowa zawierana jest na 24 miesiące i jest dostępna zarówno dla klientów T-Mobile, jak i osób zainteresowanych korzystaniem wyłącznie z tej usługi operatora. W przypadku posiadaczy oferty MagentaBiznes miesięczna opłata wynosi 30 zł netto. Ceny uwzględniają zniżkę za e-fakturę i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych.

W 2018 r. T-Mobile Polska wypracował przychody w wysokości 6,5 mld złotych, ale wskaźnik EBITDA okazał się w skali roku niższy o 6,7 procent. Operator ma obecnie ponad 10,7 mln użytkowników, o 333 tys. więcej niż rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Smart Car Biznes - inteligentne zarządzanie samochodami dla firm w T-Mobile

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl