SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Smart TV Alliance z nowymi członkami, aktualizacja pakietu SDK

Sojusz Smart TV Alliance, stworzony na rzecz rozpowszechniania inteligentnych telewizorów (Smart TV), przyjął pięciu nowych członków oraz udostępnił zaktualizowany pakiet dla programistów (SDK).

Smart TV Alliance z nowymi członkami, aktualizacja pakietu SDK

Nowymi członkami inicjatywy Smart TV Alliance zostali producenci Panasonic, ABOX42 i TechniSat, a także dostawcy rozwiązań IBM i Specific Media. Firmy te zdecydowały się wziąć udział w pracach nad niechronionymi patentami dla programistów tworzących aplikacje i usługi dostępne w telewizorach różnych producentów.

Inicjatywa została zapoczątkowana przez firmę LG Electronics, TP Vision i Toshiba. Uczestnikami są również firmy YuMe, Obigo i Qualcomm.

Wprowadzany pakiet dla programistów (SDK) dla telewizorów Smart TV na rok 2013 oferuje bogatsze aplikacje dostępne dzięki zaktualizowanym specyfikacjom HTML5, CSS3 oraz JavaScript, obsługę standardu strumieniowania danych MPEG-DASH przekładającą się na większą stabilność dźwięku i obrazu, w tym ograniczenie zacinania się dźwięku i zatrzymywania obrazu, wideo 3D oraz szerszy dostęp do bogatszych treści dzięki zaktualizowanym funkcjom zarządzania prawami autorskimi (DRM).

Ponadto dla twórców aplikacji dostępny będzie nowy, wspólny emulator (raz przetestowana aplikacja będzie działać na telewizorach oferowanych przez wszystkich członków inicjatywy Smart TV Alliance), narzędzie do sprawdzania zgodności aplikacji (pozwoli programistom na automatyczne sprawdzenie zgodności z wymaganiami wszystkich producentów należących do Smart TV Alliance oraz narzędzia do wyszukiwania i usuwania błędów w programie umożliwiające rozwiązywanie problemów z aplikacjami.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Smart TV Alliance z nowymi członkami, aktualizacja pakietu SDK

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl