SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

SMT wchodzi na niemiecki rynek. 60 proc. udziałów w nowej spółce ma polski inwestor

SMT rozpoczyna działalność na rynku niemieckim. Nowo powołana spółka SMT Software GmbH będzie odpowiedziana za obsługę klientów SMT na rynku niemieckim oraz za pozyskiwanie nowych odbiorców usług.

Article

Głównym zadaniem spółki SMT Software GmbH będzie sprzedaż usług i produktów SMT na rynku w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Na początku w ofercie spółki znajdą się rozwiązania z zakresu realizacji projektów informatycznych oraz outsourcingu IT. Docelowo spółka ta będzie oferować pełen zakres produktów technologicznych dla biznesu.

- Wchodzimy na kolejny europejski rynek w oparciu o sprawdzony model ekspansji. Tworzymy ofertę dopasowaną do potrzeb i wymogów zagranicznych klientów, a dzięki współpracy z lokalnym partnerem uzyskujemy dostęp do niemieckich firm, które obecnie są niemal zamknięte na typowych dostawców ze Wschodu. Ta strategia zapewnia nam minimalizację kosztów oraz ograniczanie ryzyka biznesowego - podkreśla Konrad Pankiewicz, prezes SMT.

W nowej spółce większość udziałów (60 proc.) posiada SMT Software Polska, pozostałe należą do spółki WJW GmbH, której udziałowcami są Thomas Wehner, Michael Jungmann oraz Roman Wambacher.

Spółka SMT działa głównie w obszarze outsourcingu technologicznego (produkcja oprogramowania/ outsourcing kadr IT), outsourcingu procesowego (własne produkty technologiczne) oraz outsourcingu sprzedaży (realizowany w kanale on-line). Spółki zależne SMT działają w Wielkiej Brytanii, Holandii, Francji i Polsce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: SMT wchodzi na niemiecki rynek. 60 proc. udziałów w nowej spółce ma polski inwestor

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Przem
Miałem możliwość pracy w tej firmie ale poszedłem do korporacji, a potem dostał się tam jeden z moich kolegów i z tego co mi opowiadał mój wybór był nader pochopny. Chciałem się zreflektować, ale nie ma już oferty na interesujące mnie stanowisko. Nie mniej jednak, w obliczu wspomnianej ekspansji jest szansa że jeszcze się im przydam, trzeba będzie zacząć monitorować oferty.
8 8
odpowiedź
User
Myszkin
Mam podobne doświadczenia, tyle że z pracy w SMT musiałem zrezygnować z powodu przeprowadzki. Ale ogólnie wspominam firmę bardzo pozytywnie. Jeśli interesujesz się IT i nie chcesz robić w korpo, gdzie bedą Cie wyciskać jak cytrynkę, to polecam.
8 8
odpowiedź