SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Snap z rosnącymi przychodami i większą stratą netto. 238 mln użytkowników Snapchata na świecie

W drugim kwartale 2020 roku liczba użytkowników Snapchata wzrosła rok do roku o 17 procent, obecnie z serwisu korzysta na świecie 238 mln internautów. Przychody spółki Snap wzrosły w ciągu kwartału o 17 procent, zwiększyła się także strata netto firmy osiągając poziom ponad 325 mln dolarów.

Evan Spiegel, szef Snap Inc.Article

Spółka Snap, właściciel platformy Snapchat podała wyniki za drugi kwartał 2020 r. Okazuje się, że firma radziła sobie finansowo ze zmiennym szczęściem, zaś pandemia koronawirusa i domowa izolacja wpłynęły na wzrost zainteresowania aplikacją.

Przychody w górę, rośnie strata

W drugim kwartale 2020 r. Snap zanotował przychody w wysokości 454,158 mln dol., co oznacza wzrost rok do roku o 17 proc. Z kolei w ujęciu półrocznym wpływy spółki zamknęły się kwotą 916,636 mln dol. po wzroście o 29 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Czytaj także: Snapchat wprowadza Brand Profiles. Marki będą mogły prowadzić własne profile w serwisie

W drugim kwartale br. Snap wykazał stratę netto w wysokości 325,951 mln dol., która okazała się o 28 proc. wyższa rok do roku. Podobna tendencja ujawniła się w wypadku półrocza, w którym strata netto zwiększyła się o 12 proc. osiągając poziom 631,887 mln dol.

Rośnie liczba użytkowników

W drugim kwartale br. globalna liczba użytkowników Snapchata korzystających z aplikacji każdego dnia osiągnęła 238 mln, co oznacza wzrost rok do roku o 17 proc.

Największa liczba użytkowników aplikacji (90 mln po wzroście rok do roku o 9 proc.) pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, w Europie ze Snapchata korzysta 71 mln internautów (wzrost o 12 proc.), zaś w krajach zdefiniowanych jako „reszta świata” liczba użytkowników Snapchata wzrosła o 37 proc. do poziomu 77 mln.

Firma zaznacza, że w drugim kwartale o 45 proc. zwiększyła się liczba użytkowników korzystających z treści typu Shows, zaś na platformie Discover grupa odbiorców powyżej 35. roku życia zwiększyła się o 40 proc. rok do roku.

Na koniec czerwca 2020 r. spółka Snap zatrudniała na całym świecie ponad 3,5 tys. pracowników po wzroście w skali roku o 30 proc.

Czytaj także: TikTok najpopularniejszą mobilną aplikacją maja, Zoom przed WhatsAppem i Facebookiem (TOP 10)

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Snap z rosnącymi przychodami i większą stratą netto. 238 mln użytkowników Snapchata na świecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl