SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Snapchat ma 280 mln aktywnych użytkowników. Przychody w górę o 66 proc.

Spółka Snap, do której należy serwis społecznościowy Snapchat, zanotowała w pierwszym kwartale tego roku 770 mln dolarów przychodów, o 66 proc. więcej rok do roku. Aplikacja ma globalnie 280 milionów aktywnych użytkowników dziennie.

Evan Spiegel, szef Snap Inc.Article

Spółka Snap na koniec pierwszego kwartału br. zaraportowała 287 mln dolarów straty netto i 2 mln dolarów skorygowanej straty EBITDA. Strata zmalała z 306 mln dol. w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Strata netto i skorygowana EBITDA wyniosły odpowiednio (287) mln USD i (2) mln USD w I kw. 2021 r. w porównaniu do odpowiednio (306) mln USD i (81) mln USD w roku poprzednim.  Średni przychód na użytkownika (ARPU) wyniósł 2,74 dolara. Snap po raz pierwszy w historii zanotował dodatnie wolne przepływy pieniężne, które wyniosły 126 mln dolarów. W porównaniu z rokiem ubiegłym był to wzrost o 131 mln dolarów.

- Rozpoczęliśmy rok 2021, osiągając w ciągu kwartału najwyższe od ponad trzech lat wskaźniki wzrostu przychodów w ujęciu rocznym i liczby dziennych aktywnych użytkowników, a także po raz pierwszy w historii Snapa jako spółki publicznej dodatnie wolne przepływy pieniężne  - skomentował  Evan Spiegel, CEO spółki.

Coraz więcej użytkowników Snapchata

Snap podał, że w pierwszym kwartale br. liczba aktywnych użytkowników dziennie to już 280 mln osób, z czego 93 mln pochodzi z Ameryki Północnej, 77 mln z Europy, a 111 mln z pozostałej części globu. W ujęciu kwartalnym to wzrost o 15 milionów użytkowników.

90 proc. użytkowników Snapchata ma od 13 do 24 lat. Największe rynki aplikacji to USA, Wielka Brytania, Australia, Holandia i Francja. Na platformie w ostatnim kwartale reklamowały już takie marki jak North Face, Gucci, American Eagle i Sweat.

Ponad 125 milionów użytkowników aplikacji skorzystało ze Spotlight, platformy udostępniającej najbardziej zabawne Snapy przesyłane przez społeczność. W sekcji Discover najchetniej oglądane były treści beauty - obejrzało je 75 milionów korzystających ze Snapchata.

Dołącz do dyskusji: Snapchat ma 280 mln aktywnych użytkowników. Przychody w górę o 66 proc.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl