SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Snapchat planuje wydłużenie życia publicznych postów, tożsamość ich autorów ma być jawna

Snap przewiduje zmiany w funkcjonowaniu aplikacji Snapchat. Według planów treści o charakterze publicznym mają być widoczne dla użytkowników przez dłuższy czas zamiast szybko znikać zgodnie z zasadą działania serwisu. Snap rozważa też możliwość ujawniania tożsamości użytkowników którzy zamieszczają publiczne posty.

Article

Nieoficjalne informacje na temat planów spółki Snap, właściciela Snapchata dostarczył Reuters opierając się na rozmowach z pracownikami firmy.

Według doniesień szefostwo Snapa rozważa możliwość wydłużenia widoczności zdjęć i klipów wideo zamieszczanych przez użytkowników jako treści publiczne. W założeniach autor takiego wpisu będzie mógł zdecydować o tym przez jak długi okres publikowany materiał ma być widoczny dla internautów, otrzyma też możliwość usunięcia treści w dowolnym momencie. Nowość będzie dotyczyć wyłącznie wpisów zamieszczanych na platformie „Our Story”.

Wprowadzenie nowej opcji miałoby w założeniach rozszerzyć grono odbiorców konkretnych wpisów i w konsekwencji przyciągnąć ich do Snapchata.

Nieco bardziej kontrowersyjna jest druga z zakładanych przez Snap zmian. Chodzi o ujawnianie tożsamości autorów postów mający status publicznych. Reuters nie podaje dokładnie jakie dane byłyby udostępniane, jednak taka funkcja mogłaby wywołać niechęć użytkowników ceniących swoją prywatność w aplikacji.

Snap nie potwierdził oficjalnie zapowiedzianych zmian w funkcjonowaniu Snapchata, nie wiadomo kiedy mogłyby one zostać udostępnione wszystkim użytkownikom.

W III kwartale 2018 r. spółka Snap zwiększyła swoje przychody o 43 proc. rok do roku i zmniejszyła stratę netto do ponad 325 mln dolarów. Jednocześnie serwis odnotował kolejny kwartalny odpływ użytkowników, obecnie korzysta z niego 186 mln internautów na całym świecie.

 

Dołącz do dyskusji: Snapchat planuje wydłużenie życia publicznych postów, tożsamość ich autorów ma być jawna

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl