SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Snapchat z rosnącymi przychodami i malejącą stratą. Serwis ma 203 mln użytkowników. Ceny akcji w górę o 16 procent

W II kwartale 2019 roku spółka Snap, właściciel aplikacji Snapchat zwiększyła swoje przychody o 48 proc., zaś strata netto firmy zmalała do kwoty 255 mln dol. Serwis kwartalnie pozyskał użytkowników, obecnie z platformy korzystają każdego dnia 203 mln internautów. Giełda zareagowała na wyniki Snapa wzrostami cen akcji o ponad 16 procent.

Evan Spiegel, szef Snap Inc. Article

W II kwartale br. spółka Snap zanotowała przychody w wysokości 388 mln dol., co oznacza wzrost rok do roku o 48 proc. Z kolei w skali pół roku przychody wyniosły 708,447 mln dol., więcej o 44 proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej.

W raportowanym okresie strata netto Snapa zmalała rok do roku o 98 mln dol. osiągając poziom 255,174 mln. W ujęciu sześciomiesięcznym strata netto zmniejszyła się o 23 proc. i wyniosła 565,581 mln dol.

W II kwartale br. liczba użytkowników którzy codziennie korzystają ze Snapchata (DAU) wzrosła do 203 mln w porównaniu do 188 mln rok wcześniej. Spółka poinformowała że przyrost liczby odbiorców nastąpił równomiernie dla systemów Android i iOS, a każdego dnia na Snapchacie pojawia się ok. 3,5 mld nowych wpisów.

- Wzrost zaangażowania i liczby użytkowników Snapchata to rezultat naszych działań prowadzonych przez ostatnich 18 miesięcy – zaznaczył w komunikacie Evean Spiegel, szef spółki Snap. - Dzisiaj z naszej aplikacji korzysta w USA 75 proc. populacji odbiorców w wieku od 13 do 34 lat. To oznacza naszą przewagę na rynku amerykańskim nad takimi konkurentami jak Facebook czy Instagram.

Akcje w górę

Podane przez Snap wyniki zostały z zadowoleniem przyjęte przez inwestorów, co przełożyło się na wyniki spółki na giełdzie. W środę, w połowie notowań na Wall Street udziały Snapa zyskiwały na giełdzie na wartości ponad 17,6 proc. osiągając cenę 17,44 dol.

Właściciel Snapchata jest pupilem Wall Street od stycznia 2019 r., czyli od momentu gdy inwestorzy płacili za jedną akcję Snapa 6,17 dol. wystraszeni perspektywą konkurencji dla Snapchata ze strony największego konkurenta – należącego do Facebooka serwisu Instagram. od tamtego czasu firma notuje stałe wzrosty wartości swoich udziałów.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Snapchat z rosnącymi przychodami i malejącą stratą. Serwis ma 203 mln użytkowników. Ceny akcji w górę o 16 procent

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl