SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Śniadanie na trawie” i „Dzika muzyka” misyjnymi nowościami TVP2

Od marca br. w sobotnie przedpołudnia TVP2 będzie pokazywać dwa nowe autorskie magazyny: „Śniadanie na trawie” prowadzone przez Maritę Alban Juarez oraz „Dziką muzykę”.

„Śniadanie na trawie” będzie tygodnikiem kulturalnym. Maciej Chmiel, dyrektor TVP2, zapowiada, że składać się  będzie z dwóch części. W pierwszej prezentowane będą trzy dzieła - m.in. premiery filmowe i teatralne czy wydarzenia kulturalne. Jedno z prezentowanych wydarzeń ma zawsze odbywać się poza Warszawą.

W drugiej części dyskutować będą ze sobą twórcy omawianych dzieł. Rozmowę poprowadzi Marita Alban Juarez, znana widzom z relacji z ubiegłorocznego Konkursu Chopinowskiego. Magazyn „Śniadanie na trawie” emitowany będzie w soboty o 10.45 począwszy od 5 marca br.

„Dzika muzyka” poświęcona będzie z kolei fenomenowi odrodzenia muzyki ludowej w Polsce. Poprowadzą go ludzie związani z festiwalem „Wszystkie mazurki świata”, którzy odwiedzą różne miejsca, gdzie taka muzyka jest obecnie tworzona. Uczyć się będą m.in. wyrobu instrumentów.

- Pokażemy, że muzyka ludowa żyje  i że młodzi ludzie się nią zajmują - zapowiada Chmiel. W TVP2 „Dziką muzykę” będzie można oglądać w soboty o 11.20.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w styczniu br. udział TVP2 w rynku wyniósł 9,78 proc.

 

Dołącz do dyskusji: „Śniadanie na trawie” i „Dzika muzyka” misyjnymi nowościami TVP2

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
betty
chyba wolałabym powrót programu "30 Ton" :/
odpowiedź
User
jurek
A Łossskot, alternaTiVi ?
odpowiedź
User
Bouraque
A ja wolałbym, by na antenę powrócili pp. Kurek i Kamiński, a to przecież niemożliwe, Papciu Chmiel.
Czy będziemy mogli kiedyś zjeść w TVP2 śniadanie na jawie ?
odpowiedź