SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

SoBig konkuruje z Blasterem?

Specjaliści firm antywirusowych twierdzą, że liczba komputerów zarażonych wirusem SoBig.F jest nieduża

Specjaliści firm antywirusowych twierdzą, że liczba komputerów zarażonych wirusem SoBig.F jest nieduża. Tymczasem robak spokojnie kontynuuje podróż po skrzynkach pocztowych użytkowników Internetu, a SoBig.F został już wykryty ponad 2 mln razy. (więcej poniżej)
Zamów Newsletter Wirtualnemedia.pl
wersja bezpłatna
- wysyłany codziennie do 7.00
- aktualne wiadomości ze świata mediów, internetu i reklamy na Twój adres emailowy
- informacje o konkursach
- inne dodatkowe "ekskluzywne" informacje

       

W pole "adres-email" należy wpisać adres emailowy i następnie zatwierdzić (trzeba wcisnąć przycisk).

Po wykonaniu tych czynności na podany adres emailowy przyjdzie email z prośbą o potwierdzenie.

W opinii iDefense, niezwykle ciekawy jest mechanizm powtarzających się masowych wysłań poczty z wirusem i techniki gwarantującej niezwykle dużą szybkość rozprzestrzeniania się SoBig.F, który opiera się na metodzie spamowania. Jak wyjaśnia Ken Dunham, pracownik iDefense - SoBig.F musi posiadać wielowątkowy serwer SMTP, co pozwala mu na wykonywanie masowego mailingu w dowolnym momencie. Autor wirusa wykorzystuje połączenie techniki spamowania i kilku komputerów, z których może rozsyłać setki tysięcy maili po całym Internecie.

Masowa wysyłka poczty z zarażonego komputera odbywa się co 10 minut, zaś co 30 min wirus próbuje rozprzestrzenić się wykorzystując mechanizm udostępniania sieciowego i skopiować się na komputery w sieci lokalnej. Co godzinę SoBig.F próbuje dokonać auto-aktualizacji i zainstalować dodatkowe elementy niebezpiecznego kodu, wykorzystując mechanizm nazwany przez twórcę „malicious actor”.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: SoBig konkuruje z Blasterem?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl