SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

SodaStream nie wycofa reklamy z bohaterami „Gry o tron”, odpowiada na zarzuty producentów napojów w butelkach

Firma SodaStream zapowiedziała, że odrzuca żądanie zakazu  rozpowszechniania reklamy jej produktu wystosowane przez Międzynarodowego Stowarzyszenia Wody Butelkowanej (IBWA). - Nie pozwolimy, aby groźby IBWA powstrzymały nas od prób ratowania Ziemi - mówi Prezes SodaStream Daniel Birnbaum.

Article

Kością niezgody pomiędzy SodaStream (oferującą urządzenia do domowego wytwarzania wody gazowanej) a IBWA jest ostatnia kampania tej pierwszej firmy ze spotem parodiującym sceny z serialu „Gra o tron”.

Kampania zwraca uwagę na problem rosnącej liczby odpadów będących skutkiem produkowania i sprzedawania napojów zamkniętych w plastikowych opakowaniach.

Po emisji reklamy „Hańba czy chwała” IBWA wystąpiła z żądaniem zakazu  rozpowszechniania tego spotu, jednak bez skutku. SodaStream odmówiła wycofania reklamy i odpowiedziała na zarzuty producentów butelkowanych napojów.

- Nie pozwolimy, aby groźby IBWA nas powstrzymały od prób ratowania Ziemi - zapowiada w komunikacie Daniel Birnbaum, prezes SodaStream. - IBWA, przedstawiciel wiodących producentów opakowań plastikowych takich jak Nestlé, największego na świecie producenta wody butelkowanej, jest niczym innym jak elitarną grupą podobnie myślących korporacyjnych sponsorów, dla których własne zyski są ważniejsze niż troska o naszą planetę. Nie wiem co jest bardziej obraźliwe: czy to, że duża organizacja korporacyjna uważa, że może uciszyć małą firmę, czy to, że przekaz, który chcą powstrzymać, mówi o prawdziwym zagrożeniu, jakim dla środowiska są plastikowe butelki. Ta zarabiająca krocie grupa, której zyski finansowe wynikają bezpośrednio z codziennej produkcji dwustu milionów butelek wody, chce nas uciszyć i powstrzymać od mówienia prawdy. Co gorsza, IBWA chce przekonać konsumentów , że jest coś nie tak z wysokiej jakości, wyśmienitą wodą z kranu, dostępną w większości amerykańskich domów. Prawdziwe i udokumentowane zagrożenie przed jakim stoimy to jednorazowe butelki z plastiku. Jeśli ktoś próbuje tu wprowadzić w błąd konsumentów, to jest to IBWA, a nie kampania SodaStream. Zatem odpowiedź brzmi: nie. Nie pozwolimy zakneblować sobie ust i nie pozwolimy się uciszyć - podkreśla Birnbaum.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: SodaStream nie wycofa reklamy z bohaterami „Gry o tron”, odpowiada na zarzuty producentów napojów w butelkach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl