SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Solidarni z Lechem” - „Gazeta Wyborcza” i Onet.pl zachęcają do wsparcia dla Lecha Wałęsy

„Gazeta Wyborcza” i Onet.pl zaczęły akcję zachęcającą internautów do wyrażania solidarności z Lechem Wałęsą, po tym jak okazało się, że Czesław Kiszczak przechowywał dokumenty mogące wskazywać na współpracę Wałęsy z SB.

Article

We wtorek wieczorem prokurator Instytutu Pamięci Narodowej wraz z policjantami zabezpieczył w domu Czesława Kiszczaka poufne dokumenty państwowe z okresu PRL-u, o których kierownictwo IPN-u poinformowała wdowa po Kiszczaku. W czwartek przed południem prezes IPN-u Łukasz Kamiński przekazał na konferencji prasowej, że po oględzinach i weryfikacji dokumentów znaleziono wśród nich autentyczną teczkę personalną i teczkę pracy tajnego współpracownika o pseudonimie „Bolek” oraz odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa sygnowane: „Lech Wałęsa ‘Bolek’”.

W ostatnich dniach sprawę szczegółowo relacjonowały media, z telewizyjnych kanałów informacyjnych najwięcej uwagi poświęciło jej TVP Info, a w TVP1 w czwartek wieczorem pokazano film dokumentalny „TW Bolek”. Publicyści i inni eksperci szybko wyrażali swoje opinie na ten temat, niektórzy przesądzali o aktywnej współpracy Lecha Wałęsy z SB w latach 70. i wpływie, jaki nieujawnienie tej sprawy mogło mieć na prezydenturę Wałęsy.

W czwartek wieczorem „Gazeta Wyborcza” i Onet.pl ogłosiły internetową akcję „Solidarni z Lechem”. - To temat, który powinien połączyć wydawców, redaktorów i dziennikarzy, jak i naszych czytelników. Onet z „Wyborczą” chce stać na straży prawdy historycznej - uzasadniła Marzena Suchan, redaktor naczelna serwisów informacyjnych Onetu. - Oni chcą wymazać Lecha Wałęsę z historii Polski, to my pokażmy naszą solidarność z nim jako człowiekiem i bohaterem, którego opluwają. Niech profil Lecha Wałęsy, takiego, jakim pamiętamy go z czasów karnawału „Solidarności” zagości na naszych profilach facebookowych - zachęcił Jarosław Kurski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.

 

"Oni chcą wymazać Wałęsę z historii, to my pokażmy naszą solidarność z nim jako człowiekiem, i bohaterem, którego...

Posted by Gazeta Wyborcza on 18 luty 2016
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Solidarni z Lechem” - „Gazeta Wyborcza” i Onet.pl zachęcają do wsparcia dla Lecha Wałęsy

70 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
burak
Niech IPN jak najszybciej opublikuje te teczki. A co do z solidarności z Lechem, to ta akcja już trwa bardzo długo na serwisie, na którym LW prowadzi bloga i dodaje fascynujące materiały typu selfie z basenu, selfie z rehabilitantem itp.
odpowiedź
User
San Martin
W telewizji publicznej Braun zastąpił Fidyka...
To symbol "dobrej zmiany". Opluć, poniżyć, zalać szambem. Tak, to potrafiliśmy zawsze doskonale. Esbecy piszą nam na nowo historię, a "patrioci" im sekundują.
Ale chyba nie cały naród ma demencję?!
Apel gorąco popieram.
odpowiedź
User
do nomen omen towarzysza
A co z solidarnością z tymi którzy tracili prace lub byli zamykani przez donosy Bolka?

Taki jesteś dobrze poinformowany? Ciekawe ...
47 95
odpowiedź
User
Zagwozdka
Czy Wyborcza i była "solidarna z mniejszościami", kiedy Wałęsa przed milionami widzów obrażał gejów i lesbijki, każąc im "stać się większością" oraz wynosić się "za mur"? Nie przypominam sobie. Zatem niech Wyborcza zamilknie i teraz.
82 29
odpowiedź
User
Pan ika
Dla Gazety Wyborczej Prezydent Lech Wałęsa by swego czasu: chamem, prostakiem, homofobem i oczywiście antysemitą. Dobra zmiana na Czerskiej?
odpowiedź