SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Solidarność” z Agory przeciw wspieraniu wyjazdów na Marsz Papieski. „Albo przeprośmy Wałęsę”

Działająca przy Agorze i Inforadiu „Solidarność” sprzeciwiła się w czwartek wykorzystywaniu pieniędzy ze związkowego krajowego funduszu strajkowego na organizację wyjazdów członków organizacji na Marsz Papieski do Warszawy. Marsz ma być wyrazem solidarności z Janem Pawłem II, po tym jak TVN24 wyemitował film Marcina Gutowskiego „Franciszkańska 3”.

Article

6 marca w „Czarno na białym” (TVN24) wyemitowano reportaż Marcina Gutowskiego z serii „Bielmo”, dotyczącej tym razem pedofilii wśród duchownych i okresem, w którym Karol Wojtyła sprawował rządy w archidiecezji krakowskiej. Reportaż obejrzało ponad milion widzów.

Niemal jednocześnie zaczęły napływać skargi na materiał do środy było ich ponad 2,4 tys. Akcja pisania i wysyłania skarg jest koordynowana częściowo przez środowisko związane z Radiem Maryja. Także i to środowisko stoi za kolejną inicjatywą, mającą wyrazić poparcie dla Jana Pawła II: chodzi o zaplanowany na 2 kwietnia Marsz Papieski. Ma się odbyć on w Warszawie, więc środowiska kojarzone z prawicą organizują autokary, którymi maszerujący mają docierać do stolicy. Takie autokary organizują i opłacają także poszczególne regiony „Solidarności”, zachęcając swoich członków do uczestnictwa.

"Ocena Jana Pawła II - indywidualną sprawą związkowca"

Przeciwko wydawaniu pieniędzy związkowych na organizowanie takich wyjazdów zaprotestowała w czwartek NSZZ „Solidarność” Agory i Inforadia. W zamieszczonym m.in. w internecie stanowisku członkowie zarządu związku napisali, że stanowczo sprzeciwiają się wykorzystaniu „środków z krajowego funduszu strajkowego na organizację udziału członków związku w marszu papieskim”.

Skąd ten sprzeciw? - Naszym zdaniem ocena Jana Pawła II jest indywidualną sprawą każdej z osób należących do związku. Związek zawodowy powinien być organizacją apolityczną. Jego główną troską są sprawy pracownicze - a w tej dziedzinie jest wciąż dużo do zrobienia - czytamy w wyjaśnieniu.

Związkowcy z Agory przy tym zaznaczają, że sprawa działań kardynała Karola Wojtyły powinna zostać rzetelnie wyjaśniona, lecz „nie przysłużą się temu marsze i manifestacje, pomóc może jedynie badanie dokumentów, dziś zamkniętych w kościelnych archiwach”. A co, jeśli ktoś uznaje te dokumenty za niewiarygodne? - Należy przeprosić także jednego z twórców Solidarności, Lecha Wałęsę, bowiem w jego sprawie takie dokumenty zostały wykorzystane – napisano w stanowisku.
 

 

KRRiT bada skargi na reportaż

W połowie marca także przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski z urzędu podjął postępowanie dotyczące reportażu TVN24 o możliwych zaniechaniach Jana Pawła II wobec księży pedofili. Świrski stwierdził, że postępowanie ma charakter wyjaśniający, wszczął je z urzędu zaraz po emisji materiału i wezwał TVN, żeby przekazał to nagranie. Szef KRRiT nie wskazał, jakie zastrzeżenia wobec reportażu skłoniły go do podjęcia działań.

W okresie od 1 do 14 marca temat Jana Pawła II wygenerował 377 mln potencjalnego zasięgu w sieci oraz 2,8 mln interakcji oraz ponad 6,7 tys. publikacji redakcyjnych - wynika z danych Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych.

Dołącz do dyskusji: „Solidarność” z Agory przeciw wspieraniu wyjazdów na Marsz Papieski. „Albo przeprośmy Wałęsę”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jerzy
Nic dziwnego. Przecież ta Solidarność w agorze to szczyt hipokryzji. Z ideałami ruchu nie mają nic wspólnego. Jedyny cel- obrona własnych tyłków przed mechanizmami rynku, w który tak wierzyli, a który to zmiecie ich wcześniej, czy później. Choć lepsze byłoby pierwsze rozwiązanie.
30 14
odpowiedź
User
Qwer
Solidarność w Agorze ...to jakiś zart chyba .To sa przeciwienstwa, Solidarność to wolnosc a nie ...Agora!!!!!!!
26 11
odpowiedź
User
dlg
Jak można porównywać sprawę Wałesy do Jana Pawła II? Wałęsa donosił za pieniądze na kolegów. Przez lata się tego wypierał. Miało to wpływ na jego decyzję jako polityka.
28 11
odpowiedź